Smalsu!

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt
turinio redaktorė

„Vilniau, mano Vilniau, tavo bokštų grožio ir stogų visas miestas pilnas – nepamiršim jų“, – būtent šis priedainis iš „Baltojo kiro“ atliekamos dainos šią savaitę skambėjo ne vieno ausyse. Proga neeilinė – Vilnius švenčia 700 metų jubiliejų. Manau, visi su Vilniumi turime savitą santykį. Vieniems – tai tiesiog sostinė, kitiems – amžinai jaunas studijų miestas, tretiems – mylima gyvenamoji vieta. Vilnius išties ypatingas, kartą čia apsilankius, norisi grįžti. Vilniaus senamiestis yra antras pagal dydį Europoje, be to, tai įvairioms tautinėms kultūroms draugiškas miestas, iki II pasaulinio karo čia gyveno 12 tautinių kultūrų. Taip pat iki II pasaulinio karo čia buvo 150 bažnyčių. Tikras bažnyčių miestas!
Melstis yra dėl ko. Pirmiausia, žinoma, dėl taikos pasaulyje, kad nebežūtų niekuo nekalti žmonės. Užpučiant Vilniaus torto žvakutes, manau, svarbu melstis ir dėl artėjančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, kad valdžia atitektų sąmoningiems politikams. Aišku, melstis nepakaks, reikės ir kovo 5 d. ateiti iki balsadėžių. Štai žinomi kandidatai į Vilniaus merus Vytautas Raskevičius, Artūras Zuokas, Mykolas Majauskas, Valdas Benkunskas išskiria spūsčių, pasenusio, taršaus viešojo transporto, neišplėtotų dviračių takų, nenuvalytų šaligatvių problemas, tačiau kiekvienas siūlo savus būdus joms spręsti. Praėjusiame „Bangos“ šeštadienio numeryje buvo pristatyti kandidatai į merus ir Klaipėdos rajono savivaldybėje. Pretendentų nemažai, tačiau daugelis rinkėjų tradiciškai dievagojasi, kad nėra už ką balsuoti. Ekspertai pataria tuomet balsuoti atmetimo principu. Tiesiog savęs paklausti, ko nenorėčiau matyti mero vietoje, Taryboje, šiuos asmenis atmesti ir balsuoti už likusiuosius, nors ir jiems galbūt didelių simpatijų nejaučiate. Kiek tenka bendrauti su gargždiškiais, rajono gyventojais, daugumai svarbiausia, kad vietos valdžia spręstų būtent infrastruktūros problemas. Tačiau pastarosios, kaip tyčia, ne visuomet sprendžiamos kaip suplanuota. Endriejavo kultūros namų, Gargždų stoties projektai pajudėjo, tačiau trikdžių būta nemažų. Lietuvos automobilių kelių direkcija net nepasivarginusi įspėti Savivaldybės nutraukė sutartį su rangovu, kuris vėlavo atlikti darbus. Tad Gargždų Tilto g. vėlgi kol kas nei skusta, nei lupta. Žvelgiant į jau realius veiksmus Dariaus ir Girėno gatvėje, lieka viltis, kad daugiafunkcio centro statybos pagaliau klosis sklandžiau. Nes jei tiek pat laiko užtruks statybos, kiek statybos vietos parinkimo klausimas, tai baseine pliuškensimės turbūt po gero dešimtmečio.
Kad ir kaip ten būtų, prasidėjus rinkimų kampanijoms, politikams tenka ne tik gatvėmis, įvairiomis gyventojų bėdomis rūpintis, bet ir laiku spėti pasidaryti fotosesijas. Ar pastebėjote, kaip socialiniuose tinkluose jau žiba vietos politikai: kostiumai, kostiumėliai vienas už kitą dailesni, perlinės šypsenos tik ir kviečia įsidėmėti kandidatų pavardes. Politikų veidai jau puošia ir gatves, tad nori nenori su politikais dabar jau kasdien matomės. Rajone galima pastebėti ir pakeitusiųjų savo politines pažiūras, prisijungusiųjų prie kitų nei ankstesniais metais politinių srovių.
Vis dar gana atviras klausimas, už ką balsuojama merų ir savivaldybių tarybų rinkimuose: už vieną ar kitą politinę jėgą, ar vis dėlto pirmuoju smuiku groja asmenybės? Dažnai iškyla žmogui net vidinė priešprieša, kad norėtų štai palaikyti vieną Vardenį Pavardenį, juk jis geras, atsakingas žmogus, tačiau paskui partiją driekiasi prastai dvelkiantis šleifas. Ar atvirkštinė situacija: žmogus ištikimas vienos ar kitos partijos gerbėjas, tačiau rajono sąraše asmenybių skurdas. Iškyla dilema: kaip pasielgti? Kiekvienam šį rebusą teks išspręsti pačiam. Beje, kartais meškos paslaugą padaro ir žiniasklaida. Per įvairias televizijos laidas rodo įvairaus lygio politikus, transliuoja jų asmeninio gyvenimo štrichus, o po to stebisi, kaip vieni ar kiti gyventojai išrinko pastaruosius į valdžią. Suprantama, viskas dėl reitingų. Tačiau pamirštama tai, kad dažnas gyventojas, jei mato kažkokį asmenį per televiziją, tai jį geriau įsimena, kartais net pradeda traktuoti kaip vertingą, nes jį rodo per televiziją, vadinasi, jis reikšmingas, įtakingas ir t. t. Tai klaidingas stereotipas.
Vilnius 700-ąjį gimtadienį švenčia dabar, o Gargždai 770-ąjį gimtadienį iškilmingai švęs vasaros pradžioje. Torto žvakutes pūsime jau su naujai išrinkti meru ir Taryba. Smalsu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių