Smiltynėje pasodintas žingsnių miškas iš 10 tūkst. pušų

Vaizdingoje Smiltynės teritorijoje išaugintas šiame regione pirmas žingsnių miškas. Trijų hektarų teritorijoje beveik 400 savanorių kartu su Valstybinių miškų urėdijos specialistais pasodino 10 tūkst. paprastųjų pušų, taip išspręsdami vietovei būdingą gamtinę problematiką. Naujasis miškas – viešu žingsnių iššūkiu prasidėjusios iniciatyvos „ERGO iššūkis: apsodinkime Lietuvą“ dalis.

Metų pradžioje mobiliojoje vaikščiojimo programėlėje „#walk15“ startavo viešas žingsnių iššūkis, pakvietęs suburti šeimos, draugų, įmonės ar mokyklos komandą ir kasdien įveikti kuo daugiau žingsnių. Iššūkyje dalyvių surenkami žingsniai buvo konvertuojami į tikrų medžių skaičių, kuriuos trijose skirtingose Lietuvos vietovėse įsipareigojo pasodinti iššūkio organizatoriai – draudimo bendrovė „ERGO“, Valstybinių miškų urėdija ir programėlės „#walk15“ komanda.

Per du su puse iššūkio mėnesius prie iniciatyvos prisijungė daugiau nei 600 komandų, kartu įveikusių atstumą, tolygų 40 kelionių aplink Žemės rutulį. Dalyvių surinkti žingsniai virto 33 tūkst. medžių, viršijusiais pirminį siekį užauginti 30 tūkst. naujų medžių.

„Nuo ko prasideda dešimčių tūkstančių medžių sodinimo kelionė? Nuo pirmojo pasodinto medelio. Rūpintis gamta, o ypač – Lietuvos miškais, yra viena iš pagrindinių mūsų strateginių veiklos linijų. Nors medžių sodinimas Lietuvoje nėra naujiena, ši iniciatyva yra kitokia. Pirmiausia, žingsniuodamas žmogus skiria dėmesį savo sveikatai. Antra, už nueitus žingsnius auginami virtualūs medžiai, kurie vėliau virsta tikrais pasodintais medžiais. Taigi tai – tiesioginė sąsaja tarp rūpinimosi savo sveikata bei gamta, taip pat leidžianti pasitelkti skaitmenines technologijas realių mūsų visuomenei aktualių problemų sprendimui“, – sakė iniciatyvos iniciatorius, Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės „ERGO“ vadovas Tadas Dovbyšas.

Iššūkyje užauginti medžiai sodinami Valstybinių miškų urėdijos numatytuose, specialiai tam skirtuose plotuose. Pirmasis jų – Smiltynėje. Čia iššūkio dalyviai, vietinės bendruomenės nariai, savanoriai ir miškininkai jau pasodino pirmuosius 10 tūkst. medžių.

„Anksčiau šiame Smiltynės plote augo kalninės pušies medynas, tačiau jis buvo stipriai perbrendęs. Tokio tipo medynams didžiausias pavojus – gaisrai. Mūsų užduotis yra šiuos miškus užauginti ir prižiūrėti taip, kad jie būtų sveiki ir atsparūs, juose būtų daug gyvybės, jais galėtų džiaugtis Kuršių Neriją lankantys žmonės. Dėl šios priežasties šiandien trijų hektarų plotą, kur anksčiau buvo kalninės pušys, atnaujiname paprastąja pušimi“, – sakė Gražina Banienė, Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio miško auginimo specialistė.

Dar daugiau nei 10 tūkst. medžių planuojama pasodinti Šiaulių apylinkėse, o mėnesio pabaigoje – Kauno regione.

Įsitraukimas viršijo lūkesčius

Iššūkio organizatoriai džiaugiasi, jog dalyviai noriai įsitraukė ne tik žingsniuoti, bet ir sodinti pačių vaikštant užaugintus medžius.

„Labai džiaugiuosi, jog sveikatingumą bei meilę aplinkai puoselėjanti iniciatyva pranoko visus mūsų lūkesčius. Startuojant iššūkiui siekėme žingsniais užauginti 30 tūkst. medžių, tačiau ne tik pasiekėme ambicingą tikslą, bet ir jį viršijome. Dalyviai buvo tokie aktyvūs, kad likus dar keletui dienų iki pirmojo sodinimo renginio Smiltynėje, buvome priversti stabdyti ir išankstinę registraciją. Medžius sodino tiek moksleiviai, tiek vietiniai gyventojai, tiek skirtingų įmonių atstovai“, – sakė programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Naujasis žingsnių miškas iš 10 tūkst. paprastųjų pušų auga Smiltynėje, tarp Kuršių marių ir Baltijos jūros, visai greta Naujosios perkėlos. Aplankyti žingsnių mišką gali kiekvienas norintis, o prisidėti prie kitų miškų sodinimo – užsiregistravus į artėjančius sodinimo renginius Šiaulių bei Kauno regionuose.

Daugiau informacijos galima rasti ČIA.

„#walk15“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių