Sodininkų bendrija „Agluona“ skatina mėgėjų sodininkystę

Minint rudens lygiadienį, rugsėjo 24 d. popietę, sodininkų bendrijos „Agluona“ teritorijoje rinkosi sodininkai pasveikinti ir apdovanoti vasaros konkurso prizininkus, pavaišinti vieni kitus naminiais pyragais, pasikalbėti apie sodininkystę, mainytis augalais, pasidalinti idėjomis ir pasiūlymais.


„Vasaros konkurso idėja, skatinanti mėgėjų sodininkystę, kilo neatsitiktinai, – teigė bendrijos valdybos pirmininkė Jolanta Jurkynienė. – Atlikdami eilinį patikrinimą dėl netinkamo žemės naudojimo, visi valdybos nariai buvome maloniai nustebinti, pastebėję daug išpuoselėtų sodų, daržų ir gėlynų. Norėjosi, kad šį grožį pamatytų visa bendruomenė.“ Konkurso motyvacija tapo įstabus didelis rododendras, auginamas sodininkės V. Starovoitovos, apstulbinęs savo grožiu, išrinktas nominacijai „Metų žiedai“. Rododendro augintoja prasitarė, kad kartą tiesiog papylė po juo daug obuolių, nuo tada šis augalas suvešėjo.
Sodininkė R. Stonkuvienė sukūrė stilingą gėlyno kompoziciją, išrinktą nominacijai „Metų spalvos“. Kaip teigė R. Stonkuvienė, viskas pavyksta natūraliai, per daug nesistengiant: „Jei jauti augalų poreikius, esi išvien su gamta.“
Daug susidomėjimo sulaukė sodininko R. Dolgalio auginami egzotiniai augalai, jo Katlėjų giminės reta orchidėja Schomburgkia thomsoniana išrinkta nominacijai „Metų egzotika“. Sodininko teigimu, ši orchidėja yra labai užsispyrusi, gal tik trims augintojams Lietuvoje ją pavykę pražydinti. Neįprasta yra tai, kad R. Dolgalis įvairių rūšių orchidėjas augina ir kieme, po atviru dangumi, taip pat jo kolekcijoje yra daug vabzdžiaėdžių, kitų egzotinių augalų.
Specialaus prizo laimėtoja V. Olchova dalijosi jukų auginimo subtilumais. Šiemet jos užauginta juka siekė 220 cm.
Pasak valdybos pirmininkės J. Jurkynienės, šiandien visam pasauliui susipriešinus, ieškant daugiau skirtumų nei panašumų, džiugu, kad sodininkų bendrijoje „Agluona“ mažais žingsneliais siekiama bendrystės ir vienybės. Puoselėjama mėgėjų sodininkystė (tai parodė ir konkurso rezultatai) gali suartinti tiek bendrijos narį ar kitą asmenį (ne narį), tiek sodininką ar gyventoją.

Sodininkų bendrijos „Agluona“
informacija ir nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių