Spektaklis

Tarybos posėdyje rungtynės vyksta dėl įvairių dalykų: kas prisiims garbę už vieną ar kitą projektą; kas pasakys šmaikštesnį juokelį; o kas nepristigs sąmojo greitai atšaudamas kolegai.

Kaip dainininko karjera baigiasi, kai kurtais savo dainų tekstais jis nori įtikti žmonėms, taip ir politiko reitingai tirpsta kaip pirmosios snaigės, kai jis pataikauja liaudžiai. Tiek Seime, tiek Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdžiuose akivaizdžiai matyti, kai politikai vienas kitam kiša pagalius į ratus vien dėl to, kad sustiprintų savo įvaizdį, įtiktų rinkėjui. Pasiplieskia posėdžiuose, strėlėmis apsišaudo, o kameroms išsijungus būna, kad kaip žmogus su žmogumi pasikalba. Aišku, ne visi.

Ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo akivaizdžiai matyti politikų varžytuvės. Rungtynės vyksta dėl įvairių dalykų: kas prisiims garbę už vieną ar kitą projektą; kas pasakys šmaikštesnį juokelį; o kas nepristigs sąmojo greitai atšaudamas kolegai. Čia praverčia ir retoriniai, ir aktoriniai gabumai. Man labiausiai neskanu, kai politikai savo vertybių kartelę nuleidžia, kad įtiktų kuo didesniam ratui žmonių. Patikėkite, pataikavimo prieskonis toks prėskas ir atgyvenęs, kad vos jam patekus į burną norisi išspjauti.

Gerai, kad politinius spektaklius jau greitai keis kalėdiniai pasirodymai. Šiemet, rodos, viskas vėl grįžta į vėžes: bus ir rajono jaunimo „Auksinių lempučių“ apdovanojimai, ir sportininkų, ir mero vakaras. Nuotaiką skaidrins ir daugybėje miestų įžiebiamos žaliaskarės. Gargžduose įžiebimo šventė numatyta penktadienį, organizatoriai žada, kad ji bus netradicinė, tačiau užtikrino, kad Kalėdų Senelis tikrai bus. Ar ne pats laikas sustoti ir parašyti jam laišką. Keistas sutapimas, net Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios laikrodis sustojęs – tarsi aliuzija į tai, kad laikas ir mums stabtelėti ir pagalvoti, kokiame savo gyvenimo etape esame, ką norėtume keisti, pasiekti ir kokių dovanų tikimės.

Panašu, kad bent jau senjorai šiais metais buvo labai geri ir nusipelnė dovanų. Nuo kitų metų didėja pensijos vidutiniškai 50 eurų. Bėda ta, kad šalia Kalėdų Senelio visada ir piktasis Grinčas sukiojasi, kuris, matyt, ir kelia dujų, elektros, vandens kainas, kad tik šventinė nuotaika pernelyg neįsisiūbuotų. Pinigines ateityje tuštins ir kasmet mokamas taršos mokestis. Toks sprendimas vertinamas nevienareikšmiškai. Tikslas kilnus – mažinti anglies dvideginio emisiją, švarinti aplinką, prisidėti prie klimato atšilimo stabdymo. Tačiau senjorai šmaikštauja, ar tik nereikės jiems elektrinių paspirtukų įsigyti, juk ir prie geriausių norų ne visi finansiškai pajėgūs įsigyti aplinkai neutralų automobilį. „Ar nebus tada daugiau bėdos, kai senjorai gatvėmis paspirtukais lakstys“, – ironizuodami klausia jie.

O kur dar svarstymai dėl visuotinio nekilnojamojo turto mokesčio. Viliamasi, kad butai, namai tuomet rečiau būtų perkami kaip investicija. Būtų mažiau atvejų, kai žmonės įsigyja ir antrą, ir trečią butus, namus, o gaunantieji mažesnes pajamas nebeįperka nė vieno, nes kainos dėl paklausos išaugusios. Šis nekilnojamojo turto mokestis esą papildytų savivaldybių biudžetus, o šios juos panaudotų infrastruktūrai gerinti.

Infrastruktūrai lėšos tikrai nepamaišytų ir rajono Savivaldybei: remonto prašosi biudžetinės įstaigos, o kur dar neasfaltuotų kelių nesibaigiantis sąrašas… Vis dėlto žvelgiant iš šono panašu, kad ne tik dėl lėšų stygiaus daug projektų stringa. Pinigų yra, tačiau projektams įgyvendinti reikia žmogiškųjų resursų, pirmiausia didelių apsukų pačioje Klaipėdos rajono savivaldybės administracijoje, po to – atsakingų projektuotojų, patikimo rangovo. Kitu atveju viskas bliūkšta. Štai Gargžduose Kretingos Plento gatvės darbai tik neseniai pajudėjo, mat ankstesnis rangovas nevykdė įsipareigojimų, teko nutraukti sutartį. Gargždų kultūros centro renovacija vis neprasideda, jau anksčiau rašėme, kad buvo problemų su projektuotojais… Jei norime proveržio infrastruktūroje, šios visos grandys turi dirbti išvien. Čia tas pats kaip su kalėdine žybsinčia girlianda. Jei bent viena lemputė nedega, vaizdas sugadintas, spektaklis nebe toks žavus.

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių