Stichija nesirenka, ką apsemti

Šilutės rajonas ir šiemet neišvengė potvynio. 70 sodybų, kuriose gyvena apie 93 gyventojai, yra apsemta.


Gamtos stichijos šėlsmas matyti ir Klaipėdos rajono savivaldybėje. Prie Minijos apsemtos sodybos „Raganaitė“ teritorija suglumino ne vieną pravažiuojantį vairuotoją, tačiau šeimininkams – tai ne kartą matytas vaizdas.
„Raganaitės“ bendrasavininkis Andrius Jokšas „Bangai“ sakė, kad teritorija šiemet patvinsta jau trečią kartą. Tačiau dabar – labiausiai. „Pastatą esame apsipylę, vanduo neprateka, tačiau šįkart vanduo kaip niekad arti. Jei būtų dar pusmetris, tai pratekėtų vidun. Žinoma, lauko teritorija nukenčia: pastoginės, vaikų žaidimų aikštelė, kubilas taip pat apsemtas. Terasinės lentos apsemtos, tad nėra gerai“, – kalbėjo A. Jokšas.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova informavo, kad verslui parama teikiama Ekstremalių situacijų komisijos sprendimu iš Direktoriaus rezervo, jei verslas nukentėjo nuo stichinės nelaimės. „Šiuo atveju potvynis nepasiekė stichinės nelaimės rodiklių“, – paaiškino ji.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Aurelija Latakienė informavo, kad skyrius praėjusią savaitę sulaukė nemažai skambučių dėl apsemtų teritorijų. Kartu su specialistu buvo lankytasi objektuose, kad būtų galima įvertinti, kaip dirba siurblinės, patikrintas Lankupių šliuzas, pylimai. „Gyventojai, kurių teritorijos apsemtos dėl melioracijos problemų, rašo prašymus. Jei melioracijos statiniai priklauso valstybei, jie įtraukiami į avarinių gedimų sąrašą ir po patikrinimo, esant reikalui, remontuojami“, – kalbėjo A. Latakienė.


„Bangos“ inf.
A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių