Švenčių simbolio paieškos veda į Lapius

Artėjančios žiemos šventės įkvepia pagalvoti ne tik apie dovanas savo brangiausiems žmonėms, šventinį interjerą, bet ir ieškoti kalėdinio simbolio. Vis daugiau žmonių nori džiaugtis gyva eglute – ir jos ieško Lapiuose. Čia žaliuojančiame medelyne tarsi spygliuočių parke – paprastos lietuviškos, bet nepaprastai išpuoselėtos eglutės.

Pirmoji kalėdinė eglė Lietuvoje šiemet įžiebta lapkričio 10 d. viename sostinės rajone – tai buvo viena iš svarbiausių komercinės televizijos žinių. Ši 12 metrų žaliaskarė pargabenta iš Norvegijos. Įmonės savininkas, kurioje ji spindėti pradėjo likus daugiau nei pusantro mėnesio iki švenčių, vylėsi, jog konkurenčių neturės nei miestuose, nei didmiesčiuose. Betgi Klaipėdos miesto kalėdiniam simboliui pasiūlyta 17 eglių, kurias užaugino gyventojai. Klaipėdiškius džiugins gyva eglė.

Savo namams puošti nemažai žmonių irgi dairosi natūralios eglutės. Lapių kaime, prie Mineikių sodybos, šalia kurios žaliuoja eglynėlis tarsi spygliuočių parkas, iškaba skelbia apie kalėdinių simbolių pardavimą, jomis bus prekiaujama ir Klaipėdoje. Pandemija, karantinas pastūmėjo ir elektroninę prekybą.

Išpuoselėtame beveik 2 hektarų medelyne žaliuoja apie 6 tūkst. eglaičių: didelis pasirinkimas – nuo 0,5 iki 3 metrų aukščio. Prieš 12 metų pasodinę paprastas lietuviškas miško eglutes Mineikiai jų nepaliko likimo valiai – kruopščiai prižiūri, tręšia, saugo nuo kenkėjų. Jų šakos suformuotos, tankios, o spygliai vešlūs. „Galima pasodinus palikti be priežiūros, bet tada jos būtų skurdžios“, – kalbėjo Virginija Mineikienė.

Vienas pirkėjas feisbuke parašė, jog čia auga gražiausios eglės Lietuvoje. Jų augintojus džiugina žmonių padėkos, pagyrimai.

Eglynas sutvarkytas – galima pasivaikščioti tarsi spygliuočių parke. Vis labiau artėjant šventėms, čia, kaip ir anksčiau, vyks fotosesijos, lankysis Kalėdų Senelis. „Kviečiame apsilankyti šeimas su vaikais, apžiūrėti, išsirinkti tikrą, mišku kvepiančią eglutę, kuri ilgai džiugins ir po švenčių“, – patikino eglyno šeimininkė.

Beje, gražuolių eglučių kaina – nuo 16 iki 48 eurų. Čia užsuka apsukrūs perpardavinėtojai, pasiruošę pusvelčiui iškirsti išpuoselėtus medelius.

Virginija LAPIENĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių