Tvarkyti saugomas teritorijas ir naikinti invazinę augmeniją padės moderni technika

Valstybinių parkų direkcijos prižiūri joms priskirtas saugomas teritorijas, šienauja žolę ant piliakalnių, kitų lankytinų vietų bei gamtosaugai svarbius plotus. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba įsigijo ir perdavė direkcijoms modernią šienavimo techniką. 

Naujoji technika (robotai šlaitams ir galingi traktoriukai) skirti prižiūrėti sudėtingas teritorijas – stačius šlaitus, įkalnes, nedideles šlapynes, pažintinių takų kraštus ir kt. Naujoji šienavimo įranga gali smulkinti žolę, tad vejoje paliekama nupjauta žolė leidžia palaikyti drėgmę ir tampa natūralia trąša.

Trys šienvimo robotai skirti sudėtingoms teritorijoms ir gali pjauti ne tik žolę, bet ir sumedėjusią augaliją. Du traktoriukai visais varomais ratais taip pat bus universaliai naudojami – darbui šlaituose ir šlapesnėse vietose, aukštai žolei, žemiems krūmynams šalinti. 

Šienavimo technika bus perduota Mažosios Lietuvos, Dzūkijos – Suvalkijos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijoms. 

Saugomų teritorijų direkcijos džiaugiasi, kad jau kitą pavasarį šienavimo robotai padės tvarkyti ne tik lankytojų pamėgtas teritorijas, bet ir saugomas buveines paukščiams bei gyvūnams, kurie mėgsta žemą augaliją, aukšta žole ir krūmynais neapaugusias pievas. 

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba šienavimo techniką įsigijo iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų.  

Aplinkos ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių