Už ar prieš?

Nuostabu, kad buvo Klaipėdos rajone pedagogų, kurie ketvirtadienio pamokas pradėjo būtent nuo pasakojimo apie istorinę A. Valujavičiaus odisėją, kuri įkvepianti, skatinanti pasididžiavimą Lietuva.

Pastaruosius keletą metų žmonės buvo skirstomi pagal tai, ar jie pasiskiepiję nuo koronaviruso, ar ne, o nuo šiol visuomenė dalijasi į už ir prieš komandas pagal kitą kriterijų. Net pas masažo terapeutę atėjusi moteris iškart šios paklausia, ar tu už L. Suodaitį, ar už V. Siegel. Suklysi atsakydamas – galimai ir klientės neteksi. Juokas pro ašaras, bet populiarių nuomonės formuotojų galimas smurto artimoje aplinkoje skandalas žmones taip įtraukė, kad net LR Prezidento Gitano Nausėdos praeities klystkeliai, sąsajos su Komunistų partija nublanko. Vertinant iš valstybės pozicijų, tai nėra blogai, juolab kai žaibišku greičiu artėja liepos 11–12 d. Vilniuje vyksiantis NATO viršūnių susitikimas, kuriame dalyvaus NATO valstybių narių vadovai su JAV prezidentu Džo Baidenu priešakyje. Lietuva atsidurs dėmesio centre, tad šalies teigiamo įvaizdžio formavimas tampa prioritetinis.
Grįžtant prie žymiosios Suodaičių šeimynos, norisi priminti – tos minutės, kurias skiriate šeimynos santykių aiškinimosi narpliojimui, akylam sekimui vagia iš jūsų asmenines svajones. Aršiai diskutuojate, kuris yra melagis, kuris teisus? O kiek per tą laiką galėtumėte padaryti dėl savęs? Ši savaitė Lietuvai istorinė. Keliautojas Aurimas Valujavičius baigė keturis mėnesius trukusią odisėją per Atlantą, kurį perplaukė irkline valtimi. Manau, jis tikrai neužsiima kitų apkalbomis, nes jo galva prikimšta savų svajonių, planų, kurie kitiems protu net nesuvokiami. Kaunietis kelione per Atlantą siekė paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio metines. Jis tapo trečiuoju tokį maršrutą įveikusiu žmogumi pasaulyje. Keliautojas ne kartą kartojo, kad ši kelionė taip pat įrodo, kad kiekvienas gali įgyvendinti savo svajones – kiekvienam savas Atlantas. Paklaustas, ar nebijo žūti, Aurimas atvirai atsako: „Bijau tuščio gyvenimo. Geriau mirti Atlante, nei ofise iš nuobodulio.“ Nuostabu, kad buvo Klaipėdos rajone pedagogų, kurie ketvirtadienio pamokas pradėjo būtent nuo pasakojimo apie istorinę A. Valujavičiaus odisėją, kuri įkvepianti, skatinanti pasididžiavimą Lietuva.
Žinoma, ne visiems ofisas tolygu pragarui, kitiems – tai jų Atlantas, jų svajonių įgyvendinimo vieta. Deja, ekonomistai praneša apie besiartinančias niūresnes ekonomines bangas – skelbiami pramonės duomenys patvirtina – Lietuvos ekonomika jau yra recesijoje. Tačiau, kaip ekonomistas Nerijus Mačiulis pastebi, matome nemažai ekonominės šizofrenijos – mažmeninė prekyba maisto produktais šiemet krito 7,5 proc., bet apyvartos restoranuose ir baruose išaugo 10,5 proc. Ekonomistas sarkastiškai pajuokauja, kad, matyt, kai kurie žmonės mažiau perka parduotuvėse, nes dažniau valgo skrudintas šukutes restoranuose. Tačiau priduria, kad realybė, matyt, mažiau glamūrinė. Šią savaitę taip pat paskelbta, kad stokodamas užsakymų Lietuvos baldų gamybos sektorius sparčiai mažina darbo vietų skaičių. Šiuo metu šiame sektoriuje dirba apie 31 tūkst. darbuotojų – tai beveik 2 tūkst. mažiau nei pernai. 2022 m. išaugęs bankrotų skaičius taip pat neteikia optimistinių prognozių, o, Valstybinės duomenų agentūros (VDA) duomenimis, visame medienos ir baldų gamybos sektoriuje produkcijos kiekis per pastarąjį pusmetį sumažėjo trečdaliu.
Rajono gyventojai į už ir prieš grupes dalijasi ir dėl šią savaitę paskelbtos Klaipėdos rajono savivaldybės apklausos. AB Lietuvos paštas pranešė, kad planuoja išsikelti į kitą vietą Gargžduose ir siūlo rajono Savivaldybei nusipirkti jiems priklausantį pastatą. Lietuvos paštas pateikė ir pastato kainą – apie 250 tūkst. eurų. Gyventojų apklausoje Savivaldybė klausia, ar gyventojai pritartų, kad Savivaldybė išpirktų paštui priklausantį pastatą Gargžduose ir jį nugriautų taip atverdama Rinkos aikštę. Žinoma, dar kainuotų ir griovimo darbai. Tokiu atveju pagaliau atsirastų galimybė parodyti miesto istorinę Rinkos aikštę, juk dabar neišvaizdus statinys sovietmečio užmanymu užstoja tiek aikštę, tiek bažnyčią. Visgi dabartiniame ekonominiame fone, juolab kai Gargžduose taip stokojama patalpų, ar ne per brangu nugriauti įsigytą pastatą? Savo nuomonę galite pareikšti apklausoje, kuri vyks iki gegužės 3 dienos. Suskubkite dalyvauti!
O jei rimtai ir su šypsena – tai jūs už V. Siegel ar už L. Suodaitį? Juk plaukiant per savąjį Atlantą galima ir pertrauką padaryti.

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt
turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių