Vaikų žaidimų aikštelė – nuomininkams, o ne gyventojams?

Gargždų Pušų gatvės gyventojas išreiškė susirūpinimą dėl per arti daugiabučio statomos vaikų žaidimų aikštelės, tačiau Klaipėdos rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus J. Ruškio teigimu, projektas pradėtas jau seniai ir tik šioje vietoje buvo galima statyti įrenginius. Gyventojai prašo dar kartą įvertinti poreikį bei keisti statomo objekto vietą.

Vaikai užaugo nepažaidę

Skaitytojo laiške dėstoma, kad Pušų g. neįvertintas gyventojų kontingentas – nėra daug vaikų, o gyvena garbaus amžiaus žmonės, jiems norisi ramybės. Nėra tinkamos logistikos – esą tėveliams su vežimėliais atvažiuoti sudėtinga, su automobiliu taip pat neprivažiuosi. Siūloma parinkti kitą vietą žaidimų aikštelei. „Butų savininkai nenori kentėti dėl nelegalių nuomininkų vaikų keliamo triukšmo“, ‒ apie kitas problemas užsimenama laiške.

Vieno iš daugiabučių namų pirmininkas Romanas Kasparas „Bangai“ sakė, kad projektas pradėtas seniai – dar 2012 m. „Anksčiau tikrai buvo aikštelės poreikis. Bet dabar, praėjus beveik 10 metų, tie vaikai užaugo“, ‒ pasakojo pirmininkas. Jis patvirtino, kad nuolat gyvenantys vyresnio amžiaus žmonės, o vaikų turi tik nuomininkai, kurie esą vis keičiasi. Tačiau, anot pirmininko, galbūt, bėgant laikui, atsiras ir poreikis aikštelei, jei ateityje padaugės gyventojų vaikų, nes gal ir jaunų šeimų daugiau kada nors atsikels. Štai Vasario 16-osios g. žaidimų aikštelėje visada yra gausu vaikų.

Pataria sudaryti nuomos sutartis

Skaitytojo laiške užsimenama ir apie kitą opią problemą – nelegalius nuomininkus. Anot Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorės Laimutės Mačernienės, Mokesčių inspekcija gali tik patarti nuomotojo ir nuomininko patogumui bei apsidraudimui nuo galimų nesutarimų turėti sutartis su nuomininku. Tiesa, Mokesčių inspekcija šių sutartinių teisinių santykių prižiūrėti nėra įpareigota.

„Mokesčių administratoriui svarbu, kad iš veiklos, taip pat ir iš patalpų nuomos gautos pajamos būtų tinkamai apskaitytos, deklaruotos ir nuo jų sumokėti priklausantys mokesčiai“, ‒ komentavo L. Mačernienė. Ji primena, kad gyvenamąsias patalpas gyventojai nuomoti gali įsigiję verslo liudijimą (atskirą kiekvienam nuomojamam gyv. paskirties objektui) ir iš anksto sumokėję savivaldybės tarybos nustatytą fiksuoto dydžio gyventojų pajamų mokestį (GPM). Pabrėžiama, kad atsakomybė už tai tenka pačiam patalpas nuomojančiam gyventojui tuo atveju, jei patalpos buvo išnuomotos gyventojams. Jei patalpos nuomojamos įmonėms ar kitiems juridiniams asmenims – tai apskaičiuoti, deklaruoti ir sumokėti mokesčius nuo gautų pajamų turi būstus besinuomojančios įmonės.


KOMENTARAS

  • Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Justas RUŠKYS:

    – Dėl aikštelės įrengimo Pušų g. kvartale į Savivaldybę kreipėsi Pušų g. 39, 41, 42, 45, 47, 49 namų gyventojai. Aikštelė skirta ne vieno namo, o viso kvartalo vaikams, taip pat šalia esančių individualių gyvenamųjų namų gyventojų vaikams. Seniūnijos duomenimis, kvartale gyvena daugiau nei 70 vaikų iki 14 metų, kurių gyvenamoji vieta deklaruota šiuose namuose.

    Vieta žaidimų aikštelei parinkta atsižvelgiant į 2012 m. Tarybos patvirtintą teritorijos dalies, esančios prie Melioratorių, Dariaus ir Girėno ir Pušų gatvių, Gargždų mieste, detalųjį planą. Vieta parinkta išlaikant visus normatyvinius reikalavimus. Iš esmės tai vienintelė vieta šiame kvartale, skirta visuomenės poreikiams, t. y. žaidimų aikštelei. Taip pat svarbu ir tai, kad šioje vietoje vaikams nereikės kirsti pagrindinių gatvių, norint patekti į žaidimų aikštelę. Taip užtikrinamas jų saugumas. Vietą parinko Administracijos darbo grupė Dėl naujos vaikų žaidimo aikštelės vietos Gargžduose parinkimo. Toje vietoje numatomi statyti įrenginiai, ne statiniai, todėl projektas nėra reikalingas.

    Apskritai Savivaldybės tikslas yra užtikrinti saugų ir kokybišką vaikų laisvalaikį, įrengiant kuo daugiau vaikų žaidimų aikštelių su kokybiškais įrenginiais, būtent ten, kur ir gyvena vaikai. Turime užtikrinti reikalingą infrastruktūrą, atliepiančią jų poreikius kuo arčiau namų vaikams ir tėvams.

Monika CALZONAITĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių