Vartelius uždarė blaivinimo prevencijai

Asociatyvi nuotr.

Į „Bangos“ redakciją paskambinęs skaitytojas (pavardė ir vardas žinomi) piktinosi, jog pažeidžiamos Viliaus Gaigalaičio globos namų gyventojų teisės – jie negali tiesiai ateiti į kioską nusipirkti maisto produktų, nes iš įstaigos pusės užrakinti vartai. Vadovas patikino, jog tai padaryta prevenciniais tikslais – siekiant sumažinti galimybę priklausomybę turintiems gyventojams įsigyti svaiginamųjų priemonių, saugant jų sveikatą.


V. Gaigalaičio globos namų pašonėje daugelį metų veikiantis maisto prekių kioskas traukia juose dienas leidžiančius kai kuriuos gyventojus. Anksčiau čia buvo prekiaujama alkoholiniais gėrimais, ypač populiarus buvo alus. „Dabar jau nebeprekiaujama, – tvirtino skaitytojas. – Iš globos namų žmonės ateidavo nusipirkti pyrago, ledų, užsisakydavo mėsos gaminių, nes skundėsi prastu maistu. Bet užrakinus vartelius jie tiesiai nebegali ateiti, o aplinkui pavojinga – ne vienas gyventojas, bandęs ten eiti, žuvo. Direktorius pažeidinėja žmonių teises. Netgi socialiniams darbuotojams neleidžia ateiti į šį kioską nupirkti gyventojams maisto – važiuoja į miesto parduotuves. Kodėl, jei galima čia pat?“
Į „Bangos“ redakciją taip pat kreipėsi moteris, prisistačiusi V. Gaigalaičio globos namų gyventoja. Ji irgi sakė esanti nepatenkinta, kad nebegali tiesiai žingsniuoti į kioską. Į klausimą, kodėl galėjo užrakinti vartus, skambinusioji atsakė, jog ten pardavinėjamas odekolonas, kurį perka kai kurie gyventojai ir svaiginasi. „Bet mums buvo gerai – nusipirkdavome, ko norėdavome, o dabar paprašius socialinio darbuotoja nuperka ne to, ko prašai. Be to, kodėl reikia važiuoti į miestą pirkti, išlaidauti, kai galima čia pat?“ – klausė skambinusioji.
V. Gaigalaičio globos namų direktorius Ginteris Harneris patvirtino, kad apribojo išėjimą iš vienos pusės kiosko link. „Aš negaliu nurodyti kiosko savininkui, kuo gali prekiauti, bet nusprendžiau sumažinti galimybę apsirūpinti svaiginamosiomis priemonėmis, neskirtomis maistui. Mat aš gavau informacijos, kad šiame kioske parduodama kosmetinė priemonė su alkoholio koncentracija. Priklausomybę turintys, piktnaudžiaujantys alkoholiu gyventojai surado pigų būdą svaigintis. Tai didžiulė žala sveikatai – apsinuodijusius tenka gaivinti, agresyvius – raminti, nes trukdo kitiems gyventojams. Todėl ir teko uždaryti artimiausią kelią į kioską.“
Pasak direktoriaus, kas savaitę gyventojus autobusu nuveža į Gargždų prekybos centrą apsipirkti, kur yra maisto prekių įvairovė, o iš negalinčių nuvykti socialiniai darbuotojai priima užsakymus ir parveža.
„Mes nuolat dirbame su alkoholiu piktnaudžiaujančiais gyventojais, siekdami juos išgelbėti. Ar bendruomenė neturėtų įsijungti į šią prevenciją?“ – retoriškai klausė G. Harneris.

Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content