Veiviržo slėnyje jaunimui tiko net disciplina

Vakarus jaunieji turistai ir šauliai leido nuotaikingai su dainomis ir šokiais prie laužo.

 

Kaip išgyventi gamtos prieglobstyje be mobiliųjų telefonų ir kompiuterių? Kaip atskleisti talentus ir sužibėti sporto rungtyse? Kaip tapti kariu? Kaip užjausti, paguosti, suprasti aplinkinius? Šių gudrybių ir žmogiškųjų vertybių jaunieji turistai ir šauliai mokėsi net 8 dienas Veiviržo upės slėnyje vykusiame didžiausiame rajone jaunimo sąskrydyje. Į vasaros nuotykį drauge su 80 jaunuolių nėrė ir „Banga“. Žurnalistė stovyk­lautojų spindinčių akių, plačių šypsenų, vienybės ir nuoširdumo nepamirš dar ilgai. Labiausiai jaudino specialiųjų poreikių turinčių ar iš probleminių šeimų atvykusių vaikų liudijimai, kad ši stovykla jų kasdienybėje – lyg gaivaus oro gūsis, kupinas supratimo, palaikymo ir dėmesio.

Stovyklautojai turėjo galimybę susipažinti su kario kasdienybe.Apjungė iniciatyvas ir poilsį

8 dienas Veiviržo slėnyje karaliavo stovyklavietės ir netrūko nuoširdaus klegesio. Mat čia į jaunųjų turistų ir šaulių sąskrydį sugūžėjo net 80 14–27 metų jaunuolių. Drauge jie pasinėrė į išbandymų, žinių, tobulėjimo bei, žinoma, spalvų kupiną vasaros nuotykį gamtoje. Stovyklautojų laukė netikėčiausios sporto rungtys, talentų šou, vakaronės su dainomis prie laužo ir daug kitų veiklų. Sąskrydyje nebuvo tėvų, kurie už juos atliktų vienokius ar kitokius darbus. Jie viską patyrė savo kailiu: patys gaminosi maistą, rūpinosi sausais drabužiais, saugojosi nuo lietaus ar kūrė laužavietę. Laikas buvo disciplinuotai suskirstytas, tad snausti nebuvo kada. Žodžiai „nemoku“, „nenoriu“ ar „negaliu“ čia neegzistavo.

Šį vasaros nuotykį jaunuoliams dovanojo stovyklos organizatoriai Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras, turintis ilgametę patirtį vaikų ir jaunimo vasaros poilsio organizavime. Kaip pasakojo minėto centro direktorė Skaidra Karalienė, šiais metais sujungti du projektai: jaunimo iniciatyvos bei vaikų vasaros poilsis.

Tapo kariais vienai dienai

Prie stovyklos organizavimo prisidėjo neformali jaunimo grupė „Gargždų turistai“, Gargždų atviras jaunimo centras, jaunimo klubas „Ekipa“, jaunieji šauliai. Pagrindinis rėmėjas – KASP 302 kuopa. Šiemet itin daug dėmesio buvo skirta kariškai kultūrai bei disciplinai: veiklos ir poilsio režimui, rytinei mankštai, subalansuotai mitybai, fiziniam aktyvumui, socialiniam bendravimui bei komandinės prigimties žaidimams ir užsiėmimams. „Labiausiai sužavėjo diena, kai galėjome pasijausti tikrais kariais. Dabar jei pasiklysčiau miške, nebūtų baisu. Mat jau su savimi turėčiau kompasą ir žemėlapį. Jais stovykloje išmokau naudotis, tad saugiai rasčiau kelią namo“, – įgytus įgūdžius vardijo vienas stovyklautojų.

Skatino pilietiškumą

8 dienas Veiviržo slėnyje netrūko jaunuolių klegesio ir šypsenų. O kasdien laukė rikiuotės ir disciplina.„Bangos“ žurnalistė savo akimis įsitikino, kad stovykloje jaunimas noriai dėjo mobiliuosius į šoną ir įsiliejo į truputį kitokį, jiems neįprastą gyvenimą. „Norėjosi jauną žmogų sudominti veikla, kuri puoselėtų pilietiškumą, meilę gamtai, šalia esančiam žmogui. Buvo daug žmogiškų emocijų: pykčio, džiaugsmo, užuojautos ir pan.“, – sakė stovyklos vadovė S. Karalienė.

Stovyklautojai aplankė žymiausias rajono istorines vietas: Jurgio Šaulio kapinaites, Laisvės paminklą, Magdeburgo teisių paminklą, Šv. Mato bažnyčią, Jono Gižo etnografinę sodybą. „Sutvarkėme žydų žudynių vietą ir kapą Trepkalnio kaime. Šaunus jaunimas Klaipėdos rajone!“ – džiaugėsi stovykloje dalyvavusi ir vakarones jaunuoliams vedusi naujoji Gargždų atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudutytė.

Visi lygūs, visi draugai

Sąskrydyje dalyvavo ir specialiųjų poreikių turintys bei probleminėse šeimose augantys vaikai. Ši stovykla pakeitė jų gyvenimus. „Mokykloje tyčiojasi, įžeidinėja. O čia aš galėjau būti toks, kaip visi. Mane priėmė lyg šeimos narį. Jaučiausi suprastas, išklausytas. Galėjau bėgti lygiai taip pat, kaip ir kiti bendraamžiai. Pirmą kartą tapau lygiaverčiu komandos nariu“, – džiaugsmo ašaras tramdė judėjimo negalią turintis Darius.

O štai jaunuoliui, kuris rudenį buvo pabėgęs iš namų, vienas blaškėsi rajono apylinkėse, nak­vojo laiptinėse ir nieko nevalgė, ši stovykla – it naujas baltas popieriaus lapas. „Labai atsiprašau už visus negražius poelgius, išsakytus žodžius. Žinau, kad mane visi vadina „kosmosu“. Tačiau noriu pasikeisti. Tik padėkite ir pasakykite kaip? Noriu būti toks, kaip visi, o ne laikomas kvaileliu“, – širdį atvėrė naujiesiems draugams ir stovyklos vadovams rašydamas laiškus jaunuolis.


KOMENTARAS

  • KASP 302 vadas GINTAUTAS RAZMA:

    – Jau trečius metus iš eilės remiame turistų (ir šaulių) sąskrydžio jaunimo vasaros stovyklos projektą bei taip prisidedame prie jaunimo užimtumo programų įgyvendinimo rajone. Džiugu, kad Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras su S. Karaliene priešakyje suburia įvairius rajono vaikus, kurie pirmiausiai mokosi bendrauti su kitokiais, spręsti kylančias problemas bei geriau pažinti save. Šiuolaikiniam jaunimui to ir reikia labiausiai. Tokios stovyklos vaikams leidžia atrasti kitokį požiūrį į fizinį aktyvumą, mitybos įpročius bei jos svarbą žmogaus brandai. Nuoširdžiai tikiuosi, kad ateityje tokios iniciatyvos bus labiau finansuojamos nei yra dabar.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių