Viršūnėlės ir šaknelės

Praėjusį šeštadienį paskelbto mūsų konkursėlio klausimai tikriausiai buvo nelengvi, skaitytojai tylūs buvot, mažai šnekėjot, musiet po švenčių buvot pavargę. Šitatai atsakymai – visai nesunki:

  • Gandro pupa ar gegutes duonele vadinamas dirvinis asiūklis, mat seniau, kai karas maras buvo, iš jo duoną žmonės kepdavosi.
  • Dievulis mėgsta pasėdėt po juodauogiu šeivamedžiu, bezdu dar vadinamu; seniau nieks trobos nepradėdavo statyt, jei šeivamedžio šalip nebuvo pasodinęs.
  • Depresijas, isterijas ir visokias zlastis jonažolė žmonėms išvaro, užtat arkliams – snukio ligas įtaiso (kaip tatai vyksta, skaitykit čia pat).

Laimėtoja patapo, šeivamedžių ir dirvuolių arbatų laimėjo šauni endriejaviškė DANUTĖ LUKAUSKIENĖ – ji išsamiausiai atsakė į klausimus, nors šventuoju įvardijo lotosą, bet negi ginčysies – tas, kaip ir šeivamedis mūsuose, Indijoj yra irgi šventas, visokie vedų dievuliai irgi šalia arba ant jo sėdi, o dažniausiai juk rankose laiko.

O štai ir klausimai kitai savaitei, šįkart musiet lengvesni:

1. Koks augalas yra aspirino motule vadinamas?

2. Koks augalas vadinamas devynsyle, devynmace, devynių vyrų spėka?

3. Koks grybas gyduolis – Gineso rekordininkas?

Atsakymus iki sausio 17 d. siųskite el. paštu giedre.bruziene@gmail.com arba skambinkite į Giedrės ir Lino Bružų žolelių ūkį „Žolelės. Viršūnėlės ir šaknelės“ tel. 8 614 16 798.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content