Žaidimas

Būtent šalmų, ginantis nuo aršių oponentų, prireiks ir politikams. Mat jau visu pajėgumu vyksta pasiruošimas 2023 m. pavasarį vyksiantiems vietos savivaldybių tarybų rinkimams.

Baimė, kad nepataikysi, neturi atbaidyti nuo paties žaidimo. Šią citatą daug kam teko girdėti ir, manau, ji ypač aktuali prieš Rugsėjo 1-ąją, kuria jau kvepia kardeliai ant palangių ir ryškiai žvaigždėtas rugpjūčio dangus.
Greitai prasidėsiantys mokslo metai įvairioms visuomenės grupėms kelia skirtingas asociacijas. Štai, pavyzdžiui, močiutėms ir seneliams tai ženk­las, kad pagaliau prasidės atostogos, juk vasarą daugelis buvo anūkų apsupty, teko pagreitinti apsukas ir palepinti mažuosius tiek uogomis, tiek maudynėmis.
Vaikams, jaunuoliams – tai mokslo metų pradžia: kam mokyklos suole, kam universitete. Nepaisant to, kad kuprinės, sąsiuviniai jau daugelio supirkti ir uniformos paruoštos, manau, ne mažiau svarbu pasiruošti psichologiškai, suvokti, jog kiekvienas, kuris ieško kelio gyvenime, jį randa. Štai šiame „Bangos“ numeryje rašome apie „Dilis group“ įkūrėją, gargždiškį Liną Dirgėlą, kuris verslą sukūrė tik dėl savo užsispyrimo ir atsidavimo darbui. Lygiai taip pat gargždiškis Darius Buivydas savo rankomis pasistatė sodybą „Meda“, apie jį taip pat skaitykite artimiausiuose „Bangos“ numeriuose. Abu pašnekovai, nepaisydami jokių aplinkybių, tiesiog darė tai, kas jiems patinka labiausiai, atkakliai siekė savo tikslų. Akivaizdu, jog atsidavimas vidiniam impulsui duoda rezultatų. Smagu, kad šiemet švietimo įstaigose jau net pirmokams atsiras karjeros specialistų konsultacijos. Manau, investicijos į žmogaus potencialo atskleidimą jauname amžiuje išties pasiteisins. Juk iki šiol yra daugybė atvejų, kai baigiamas aukštasis mokslas, tačiau vėliau dirbama visiškai ne pagal specialybę.
Prasidėsiantys mokslo metai – įtemptas metas ir policijos pareigūnams. Juolab kad mokiniai į švietimo įstaigas važiuoja dviračiais, elektriniais paspirtukais. Kelių policijos tarnybos duomenimis, pernai užregistruoti 202 eismo įvykiai, susiję su paspirtukais, per juos nukentėjo 209 žmonės. Ne veltui Seimas ėmėsi pataisų, kurios elektriniais paspirtukais leistų naudotis nuo 16 metų, o išklausius specialų kursą – nuo 14 metų. Deja, Gargžduose taip pat labai daug neatsakingai vairuojančiųjų paspirtukus, dar blogiau, kai matai mažuosius vairuotojus be šalmų.
Būtent šalmų, ginantis nuo aršių oponentų, prireiks ir politikams. Mat jau visu pajėgumu startavo pasiruošimas 2023 m. pavasarį vyksiantiems vietos savivaldybių tarybų rinkimams. Štai rajono gyventojams jau pažįstamas buvęs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas paskelbė, kad Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Klaipėdos skyrius kels jo kandidatūrą į Klaipėdos miesto merus. Nuo 2011 metų Klaipėdos miesto vairą laikęs Vytautas Grubliauskas užtikrintai pranešė nebesieksiąs šio posto. Iki šiol apie tai, kad jų kandidatė į Klaipėdos merus bus Ligita Girskienė, yra paskelbę valstiečiai, liberalai kels Sauliaus Budino kandidatūrą, o konservatoriai dar rinksis iš trijų asmenų – Aido Kaveckio, Audriaus Petrošiaus ir Andriaus Petraičio.
Kokios kandidatūros bus į Klaipėdos rajono merus, belieka tik spėlioti. Tačiau kad kova bus atkakli, akivaizdu. Dvejojantiesiems, ar verta dalyvauti rinkimuose, papildyti partijų, komitetų sąrašus, išties verta prisiminti frazę, kad baimė pralaimėti neturi atbaidyti nuo žaidimo. Rinkėjai politiniame žaidime laukia stiprių, kompetentingų kandidatų, kad neliktų vietos populistams. Gero starto!

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių