Žodis

Artėjant vietos savivaldybių tarybų rinkimams, kurie vyks jau kitąmet, vertėtų gerai pagalvoti ir įvertinti:
už ką balsuosite – rožes ar kopūstus.

Šiandien – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ypatinga šventė, paskatinusi prisiminti sparnuotas politikų frazes.
„Kad uždegtum, visų pirma pats turi degti tuo jausmu. Kad pravirkdytum, visų pirma ašaros turi tekėti pačiam. Kad įtikintum, visų pirma pats turi tikėti“, – tai viena iš Antrojo pasaulinio karo metais buvusio Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Vinstono Čerčilio pasakytų auksinių minčių. Šių dienų geopolitiniame fone ši citata man iškart asocijuojasi su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, kuris nuo pirmųjų karo dienų pademonstravo lyderystės etaloną. Nesuvokiama, kaip karui tebesitęsiant trečiąjį mėnesį, jis toliau išlieka nepalaužiamas ir savo kalbomis liudija vidinę stiprybę, įkvepiančią ne tik Ukrainos žmones, bet ir Europos lyderius paminti ekonominius interesus dėl Rusijos brutalaus karo Ukrainos žemėse. Neabejojama, kad šiemet deklaravus pajamas už praėjusius metus, didelė dalis mūsų tautiečių 1,2 proc. bus paskyrę būtent „Blue/Yellow“ organizacijai, remiančiai ginkluotą Ukrainos pasipriešinimą jau nuo 2014 metų. Liūdina tik tai, kad Gargžduose veikiantis Paramos centras ukrainiečiams Gamyklos g. jau stokoja įvairių buities reikmenų, higienos priemonių ukrainiečiams. Užtektinai yra tik drabužių, tačiau stinga vaistų, pagalvių ir antklodžių, buitinės chemijos, puodų, keptuvių maistui gaminti ir pan. Klaipėdos rajone yra apsistoję per 1 000 Ukrainos piliečių, o mūsų noras padėti po truputį senka? Nepripraskime prie karo!
Kokios žinomiausios Klaipėdos rajono politikų ištartos frazės? „Klaipėdos rajonas pasmerktas pinigams“, – tai Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nario, buvusio mero, Administracijos direktoriaus Sigito Karbausko dažnai kartojama frazė. Kad pinigų Klaipėdos rajonui nestinga, tai tikrai. Vien iš gyventojų pajamų mokesčio šiemet bus surinkta beveik 49 mln. eurų, o visos pajamos sieks rekordinę – 102 mln. eurų sumą. Tačiau vien lėšos rajonui klestėjimo negarantuoja. Svarbiausia – gebėjimas efektyviai valdyti finansus. Kitu atveju, kaip lengvai jie ateina, tai dar lengviau ir išeina. Naujausias savivaldybių gyvenimo kokybės indeksas rodo, kad Klaipėdos rajono savivaldybė užima 8-ąją vietą bendroje savivaldybių eilėje. Tiek 2020 m., tiek 2019 m. vieta buvo ta pati. Tačiau kategorijoje „Kitos savivaldybės“, kurioje lyginamos panašaus pobūdžio savivaldybės, Klaipėdos rajonas užima 1-ąją vietą iš 12-os! Įdomu tai, kad 2020 m. mūsų Savivaldybę šioje kategorijoje buvo aplenkęs Kauno rajonas. Statistika lyg ir nebloga, rajone darbai ūžia, štai pagaliau prasidėjo darbų vajus Endriejave, kad ir vargais, dygsta Gargždų autobusų stotis. Aišku, kai palygini, kokiais tempais auga šalia vykstančio prekybos centro statybos, tai truputį apmaudu – akivaizdūs skirtumai.
Blogybė ta, kad rajono politikai vienybe nežiba (kaip ir įprasta politiniame gyvenime). Štai dėl Gargždų daugiafunkcio sporto centro vietos iki šiol nesutarta. „Esu savo žodžio šeimininkas – noriu jį duodu, noriu – atsiimu“, – šios frazės, kuri nebuvo praleista pro ausis, autorius yra Tarybos narys, buvęs ilgametis Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas. Ji buvo ištarta jau labai seniai, tačiau, matyt, žodžio šeimininkų Taryboje daug ir dabar. Juk pernai sudarytoje koalicijoje buvo kalbėta, kad skelbs du rangos konkursus abiem sporto kompleksams – tiek Dariaus ir Girėno g., tiek Kvietinių g., o po to esą palygins pasiūlymus ir apsispręs. Deja, iki šiol tebemindžikuojama ties vietos parinkimu. „Gimęs kopūstu – rože nežydėsi“, – kažkada ištarė Tarybos narys Alfredas Šiaulys. Tad artėjant vietos savivaldybių tarybų rinkimams, kurie vyks jau kitąmet, vertėtų gerai pagalvoti ir įvertinti: už ką balsuosite – rožes ar kopūstus. Tuo labiau, kad per šią kadenciją – vėl naujas pranešimas apie vėl naujai formuojamą valdančiąją daugumą.
Mūsų žodžių galybė atsispindi ir per kiekvienas šv. Mišias, kuriose meldžiamės: „Viešpatie, nesu vertas, kad ateitum į mano širdį, bet tik tark žodį ir mano siela pasveiks.“ Akivaizdu, jog žodis neįkainojamas. Kaip jį panaudosime ir kur nukreipsime – mūsų vertybinis apsisprendimas.


Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė,
portalo www.gargzdai.lt turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content