Atlyginimo nesumokėjęs darbdavys keliaus į teismą

Gargždiškį pensininką, nusprendusį nelegaliai padirbėti statybų įmonėje, darbdavys apmovė. Jis sumokėjo tik apie trečdalį sutarto atlyginimo. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Klaipėdos teritorinis skyrius ištyrė įvykį ir ketina spręsti klausimą dėl administracinės atsakomybės „atsakingiems asmenims“.

Įsidarbino nelegaliai

Užsukęs į „Bangos“ redakciją gargždiškis pensininkas Juozas Tarasevičius pasakojo, jog pernai lapkritį vienos statybos įmonės pažįstamas darbuotojas pasiūlė jam padirbėti – uždengti pastato stogą: statyti gegnes, kloti dangą. Kuklią pensiją gaunantis vyriškis, visą gyvenimą dirbęs statybininku, neatsisakė padirbėti, kad papildytų savo piniginę.

Nedidelės įmonės, užsiimančios gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba, rekonstrukcija, renovacija, remontu, įregistruotos Gargžduose, vadovas darbo sutarties su juo nesudarė. Taigi J. Tarasevičius dirbo nelegaliai. „Iš pradžių objekte Endriejave dirbome keturiese, iš jų du darbininkai nelegaliai, vėliau trise, iš kurių tik vienas legaliai. Sutarėme, jog už darbo dieną mokės po 70 eurų. Dirbau 25 darbo dienas – uždengėme apie 90 proc. stogo, bet man sumokėjo tik už dvi savaites – 600 eurų, truputį daugiau nei trečdalį sutarto atlyginimo, ir daugiau nebemokėjo. Mane ragino pabaigti likusius stogo dangos darbus, bet aš, negavęs pinigų, atsisakiau“, – dėstė J. Tarasevičius, kuriam darbdavys liko skolingas apie tūkstantį eurų.

Nusižengimą patvirtino VDI

Nusivylęs gargždiškis norėjo kreiptis pagalbos į vieną televizijos laidą ir apie tai užsiminė darbdaviui. „Jis atkirto, jog galiu visiems skelbti, kad jis esąs neteisingas, nesąžiningas – niekas nieko jam nepadarys, – sakė J. Tarasevičius. – Išsiaiškinau, kad jis ne tik man skolingas – ir kiti jį vadina aferistu.“

Internetinėje erdvėje šalia informacijos apie šią statybos darbais užsiimančią įmonėlę perskaičiau komentarą: „Patariu neprasidėti su šia įmone nei darbuotojams, nei užsakovams.“ Ar iš tiesų niekas nieko negali padaryti šiam įžūliam darbdaviui?

Kreipėmės į VDI prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Pasak komunikacijos patarėjos Jurgitos Kažukauskaitės-Sarnickienės, J. Tarasevičius, nors dirbo nelegaliai, pinigus uždirbo ir turi teisę juos gauti.

Gavome VDI Klaipėdos teritorinio skyriaus vyriausiojo darbo inspektoriaus Tomo Lembučio atsakymą: „Atlikus tyrimą, jūsų pateikta informacija pasitvirtino, bus sprendžiamas klausimas dėl administracinės atsakomybės pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 95 str. 1 d. taikymo atsakingiems asmenims. Administracinio nusižengimo byla nagrinėti bus perduota Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmams.“

Virginija LAPIENĖ


Taip pat skaitykite:

Šventės rajone: džiugins gražios ir atsakingos iniciatyvos
Stabdoma Gargždų ligoninės  Vaikų ligų skyriaus veikla: lovos reikalingos COVID-19 pacientams
Koalicija: darbų įgyvendinama daugiau nei buvo suplanuota
Į Endriejavą paskirtas klebonas tęsia pažintį su Žemaitija
Kūrėjo eilėraščiuose glūdi paprasta pasaulio erdvė
Judrėnų kultūros namų 50-metis:  žiūrovus traukę originalūs projektai
Karantinas rajono bibliotekoms – (ne)baubas
Visuomenės tolerancijos dėlionė – Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje
Gyventojai šąla – kaltų nėra
Žemaitėška tatuiruotė kel sosėduomiejėma ėr šīpsėnas
Kningas pristatīmė – žemaitėška ruoda
Parduotuvėje „Tikra“ Gargžduose – tikri produktai imunitetui stiprinti
1991 m. sausio 13-oji mūsų atmintyje

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Akivaizdu

Laimėti varžybas – viena, o pasidalinti…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook