Atlyginimo nesumokėjęs darbdavys keliaus į teismą

Gargždiškį pensininką, nusprendusį nelegaliai padirbėti statybų įmonėje, darbdavys apmovė. Jis sumokėjo tik apie trečdalį sutarto atlyginimo. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Klaipėdos teritorinis skyrius ištyrė įvykį ir ketina spręsti klausimą dėl administracinės atsakomybės „atsakingiems asmenims“.

Įsidarbino nelegaliai

Užsukęs į „Bangos“ redakciją gargždiškis pensininkas Juozas Tarasevičius pasakojo, jog pernai lapkritį vienos statybos įmonės pažįstamas darbuotojas pasiūlė jam padirbėti – uždengti pastato stogą: statyti gegnes, kloti dangą. Kuklią pensiją gaunantis vyriškis, visą gyvenimą dirbęs statybininku, neatsisakė padirbėti, kad papildytų savo piniginę.

Nedidelės įmonės, užsiimančios gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba, rekonstrukcija, renovacija, remontu, įregistruotos Gargžduose, vadovas darbo sutarties su juo nesudarė. Taigi J. Tarasevičius dirbo nelegaliai. „Iš pradžių objekte Endriejave dirbome keturiese, iš jų du darbininkai nelegaliai, vėliau trise, iš kurių tik vienas legaliai. Sutarėme, jog už darbo dieną mokės po 70 eurų. Dirbau 25 darbo dienas – uždengėme apie 90 proc. stogo, bet man sumokėjo tik už dvi savaites – 600 eurų, truputį daugiau nei trečdalį sutarto atlyginimo, ir daugiau nebemokėjo. Mane ragino pabaigti likusius stogo dangos darbus, bet aš, negavęs pinigų, atsisakiau“, – dėstė J. Tarasevičius, kuriam darbdavys liko skolingas apie tūkstantį eurų.

Nusižengimą patvirtino VDI

Nusivylęs gargždiškis norėjo kreiptis pagalbos į vieną televizijos laidą ir apie tai užsiminė darbdaviui. „Jis atkirto, jog galiu visiems skelbti, kad jis esąs neteisingas, nesąžiningas – niekas nieko jam nepadarys, – sakė J. Tarasevičius. – Išsiaiškinau, kad jis ne tik man skolingas – ir kiti jį vadina aferistu.“

Internetinėje erdvėje šalia informacijos apie šią statybos darbais užsiimančią įmonėlę perskaičiau komentarą: „Patariu neprasidėti su šia įmone nei darbuotojams, nei užsakovams.“ Ar iš tiesų niekas nieko negali padaryti šiam įžūliam darbdaviui?

Kreipėmės į VDI prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Pasak komunikacijos patarėjos Jurgitos Kažukauskaitės-Sarnickienės, J. Tarasevičius, nors dirbo nelegaliai, pinigus uždirbo ir turi teisę juos gauti.

Gavome VDI Klaipėdos teritorinio skyriaus vyriausiojo darbo inspektoriaus Tomo Lembučio atsakymą: „Atlikus tyrimą, jūsų pateikta informacija pasitvirtino, bus sprendžiamas klausimas dėl administracinės atsakomybės pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 95 str. 1 d. taikymo atsakingiems asmenims. Administracinio nusižengimo byla nagrinėti bus perduota Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmams.“

Virginija LAPIENĖ


Taip pat skaitykite:

A. Bogdanovas: seniūnijos nebus jungiamos, planuojamos papildomos lėšos jų infrastruktūrai
Pacientai vis dar sunerimę dėl medicinos paslaugų
Pasaulio kolumbariumai išskirtiniai, Lietuvoje dar nepopuliarūs
Gargždiškius miesto centre kankina sunkiasvorių pragaras
106-osios vėžaitiškių Oninės be patoso, įkvėptos kuklumo
Girkališkiai šventė smagiai ir blaiviai
Jaunuoliai mokėsi verslavimo ir limonado gamybos
Šilauogyno Gribžiniuose vėžaitiškis plėsti nežada
Gardžiuokimės su šakočių kepėjais iš Šakių
Susitikimas su Irena Stražinskaite-Glinskiene
Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda
Jėgos aitvarų instruktoriui pučia palankūs vėjai

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Supratimo: žmogui ir paukščiui

Ryšys su gamtos pasauliu mums…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook