Atlyginimo nesumokėjęs darbdavys keliaus į teismą

Gargždiškį pensininką, nusprendusį nelegaliai padirbėti statybų įmonėje, darbdavys apmovė. Jis sumokėjo tik apie trečdalį sutarto atlyginimo. Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Klaipėdos teritorinis skyrius ištyrė įvykį ir ketina spręsti klausimą dėl administracinės atsakomybės „atsakingiems asmenims“.

Įsidarbino nelegaliai

Užsukęs į „Bangos“ redakciją gargždiškis pensininkas Juozas Tarasevičius pasakojo, jog pernai lapkritį vienos statybos įmonės pažįstamas darbuotojas pasiūlė jam padirbėti – uždengti pastato stogą: statyti gegnes, kloti dangą. Kuklią pensiją gaunantis vyriškis, visą gyvenimą dirbęs statybininku, neatsisakė padirbėti, kad papildytų savo piniginę.

Nedidelės įmonės, užsiimančios gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba, rekonstrukcija, renovacija, remontu, įregistruotos Gargžduose, vadovas darbo sutarties su juo nesudarė. Taigi J. Tarasevičius dirbo nelegaliai. „Iš pradžių objekte Endriejave dirbome keturiese, iš jų du darbininkai nelegaliai, vėliau trise, iš kurių tik vienas legaliai. Sutarėme, jog už darbo dieną mokės po 70 eurų. Dirbau 25 darbo dienas – uždengėme apie 90 proc. stogo, bet man sumokėjo tik už dvi savaites – 600 eurų, truputį daugiau nei trečdalį sutarto atlyginimo, ir daugiau nebemokėjo. Mane ragino pabaigti likusius stogo dangos darbus, bet aš, negavęs pinigų, atsisakiau“, – dėstė J. Tarasevičius, kuriam darbdavys liko skolingas apie tūkstantį eurų.

Nusižengimą patvirtino VDI

Nusivylęs gargždiškis norėjo kreiptis pagalbos į vieną televizijos laidą ir apie tai užsiminė darbdaviui. „Jis atkirto, jog galiu visiems skelbti, kad jis esąs neteisingas, nesąžiningas – niekas nieko jam nepadarys, – sakė J. Tarasevičius. – Išsiaiškinau, kad jis ne tik man skolingas – ir kiti jį vadina aferistu.“

Internetinėje erdvėje šalia informacijos apie šią statybos darbais užsiimančią įmonėlę perskaičiau komentarą: „Patariu neprasidėti su šia įmone nei darbuotojams, nei užsakovams.“ Ar iš tiesų niekas nieko negali padaryti šiam įžūliam darbdaviui?

Kreipėmės į VDI prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Pasak komunikacijos patarėjos Jurgitos Kažukauskaitės-Sarnickienės, J. Tarasevičius, nors dirbo nelegaliai, pinigus uždirbo ir turi teisę juos gauti.

Gavome VDI Klaipėdos teritorinio skyriaus vyriausiojo darbo inspektoriaus Tomo Lembučio atsakymą: „Atlikus tyrimą, jūsų pateikta informacija pasitvirtino, bus sprendžiamas klausimas dėl administracinės atsakomybės pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 95 str. 1 d. taikymo atsakingiems asmenims. Administracinio nusižengimo byla nagrinėti bus perduota Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmams.“

Virginija LAPIENĖ


Taip pat skaitykite:

Rajonas mokslo metus baigs nuotoliniu būdu
Pasiekti medikus per pandemiją – misija (ne)įmanoma?
Ožkas auginti ryžtasi mėgėjai
Virusas pristabdytas, tačiau budrumas dar reikalingas
Gargžduose gatvių tvarkybos  darbai tęsis
Piliakalniams planuojamos ir specialistų komisijos įžvalgos
„Vaivorykštėje“ – pirmasis virtualus paskutinis skambutis. Karantinas neįveikė dvyliktokų nuotaikingo pasivažinėjimo automobiliais po miestą
Mokytojos ir poetės Elenos Skaudvilaitės 85-osioms gimimo metinėms paminėti
Psichologė ragina nepasiduoti negatyvioms mintims
Vėžaičiuose susidūrė trys automobiliai
Gargždiškis studentas po praktikos NASA: galimybė atrodė neįtikėtina

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Žydėjimo terapija

Gal ateityje tapsime kitokie, kitaip…

Plačiau »

Virginija LAPIENĖ

Bendraukite su mumis Facebook