2020 Liepos 04
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Gargždiškės kūrybinis kelias: atradimai dizaino pasaulyje

Jau ne kartą „Bangoje“ rašėme, kad rajone nestinga talentingų jaunuolių, kurių talentai sužimba dar mokyklos suole ir it gėlės žiedas ryškiausiomis spalvomis skleidžiasi tęsiant studijas. Štai gargždiškė Gabija Gagilaitė, pradėjusi nuo maišelių siuvimo, šiuo metu sėkmingai studijuoja mados dizainą Vilniuje, godžiai neria į kūrybą ir aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose.

Pirmieji kūrybiniai atradimai – siuvant

– Dizainu susidomėjai dar mokykloje?

– Nuo mažens buvau meniška asmenybė, o poreikis kurti ir nuveikti daugiau atsirado gimnazijoje, kai privalėjome pasirinkti tam tikrus dalykus. Nė neabejodama pasirinkau dailę ir tekstilę. Buvau jau nusprendusi, jog stosiu į mados dizainą. 11-oje klasėje pradėjau siūti maišelius. Pirmieji buvo skirti man ir artimiesiems, o vėliau prasidėjo užsakymai mokykloje. Taip netrukus atsirado mano kūrinių pavadinimas GABÌ, kurį labai branginu ir juo džiaugiuosi ligi šiol.

–Vilniaus dizaino kolegijoje studijuoji mados dizainą. Pasidalink pirmųjų metų studijų įspūdžiais.

– Buvau labai laiminga, kai įstojau į Vilniaus dizaino kolegiją, nenustygau vietoje gavusi laišką, jog esu priimta. Pirmieji metai buvo labai sunkūs, bet sunkumus puikiai pavyko įveikti. Grupėje esame tik devynios, todėl nėra sudėtinga dirbti tiek kartu, tiek gauti individualaus dėstytojų laiko. Pirmaisiais metais mokėmės siūti sijoną ir kelnes. Stilizavimo paskaitoje, kurią skaitė „Moters“ žurnalo mados redaktorė, turėjome pasirinkti mados leidinį, išanalizuoti jo stilistiką ir surengti fotosesiją, kuri tiktų šio žurnalo viršeliui. Buvo labai nuostabūs savęs tobulinimo visose srityse metai, ir esu labai laiminga, jog pasirinkau mados dizainą.

Praktika – pas garsią dizainerę

– Atlikai praktiką pas dizainerę Aureliją Beliakaitę. Su kokiais sunkumais teko susidurti?

– Praktika mano mokymosi įstaigoje atliekama tik antrame kurse, bet man vis norėjosi kažko daugiau, todėl buvau priimta į praktiką pas garsią vestuvinių suknelių dizainerę Aureliją Beliakaitę. Pasirinkau socialinės medijos, stilizavimo bei planavimo sritį. Savaitgaliais dalyvaudavau nuotakų susitikimuose su Aurelija ir matavimuose, kurie tęsdavosi nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro. Finalinė praktikos užduotis buvo suorganizuoti aksesuarų fotosesiją su modeliais, fotografu, vizažiste, šukuosenų meistre. Godžiai mokiausi iš profesionalų.

– Galbūt įvaizdį teko kurti ir žinomiems Lietuvos žmonėms?

– Bendradarbiaujame su labai artima drauge gargždiške fotografe Dominyka Ambroževičiūte. Labiausiai didžiuojuosi žurnalo „Verslo pietūs“ viršelio istorija su socialinių tinklų žvaigžde Indre Stonkuviene. Neįkainojama patirtis. Buvau atsakinga už stilių ir įvaizdį. Komanda buvo nepakartojama, nuotraukos išėjo puikios ir esu labai dėkinga visoms susiklosčiusioms aplinkybėms, kad pirmais studijų metais man pavyko prisidėti kaip stilistei prie gana žinomo žurnalo viršelio.

Į rėmus nespraudžia

– Kuo vadovaujiesi kurdama įvaizdį? Kokios tendencijos tau pačiai priimtiniausios?

– Jeigu tai yra projektas, kuris turi aiškų tikslą, labai svarbu pasidaryti nuotaikų lentą, kurioje atsispindi spalvos, nuotaika bei pozos, taip pat atsižvelgti į žmogaus figūrą, kas jam tinka. Svarbu „neperspausti“, nes viskas turi savas ribas. Man pačiai asmeniškai patinka žmonės, kurie nebijo būti ryškūs ir išsiskirti iš minios. Domiuosi įvairiomis tendencijomis, bet mažai iš jų pritaikau savo aprangoje ir kasdienybėje. Manau, jog kiekvienas turi atrodyti taip, kaip jis nori, ir negali būti įspraustas į jokius rėmus.

– Galbūt jau suplanuoti ir ateities darbai?

– Konkrečių projektų šiuo metu nesu suplanavusi. Tačiau šiais metais iš savęs reikalauju daugiau, todėl labai tikiuosi, jog pavyks susirasti dar vieną praktiką ar darbą pas garsią Lietuvos dizainerę. Norėčiau prisidėti prie įvairių projektų, kuriuose galėčiau būti atsakinga būtent už stilių. Noriu save dar labiau realizuoti dizaino srityje, dar daugiau kurti ir išnaudoti savo vardą GABÌ.

Kalbėjosi Aistė NOREIKAITĖ

Asmeninio archyvo nuotr.


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook