Naktinį pėsčiųjų žygį įveikė beveik 3 000 dalyvių!

Iš penktadienio į šeštadienį vyko tradicinis (jau 19-as!) pėsčiųjų nakties žygis „Klaipėdos sukilėlių keliais“, skirtas Lietuvos kariuomenės atkūrimo 30-mečio jubiliejui pažymėti. Jame dalyvavo ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, ir Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas bei Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, kurie kartu su pulku patriotiškai nusiteikusių dalyvių įveikė visą distanciją.

Radosi pervertinusių galimybes

Žygį organizavo Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Klaipėdos skyrius kartu su Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių 3-iąja rinktine, padedant Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iajai rinktinei, Lietuvos kariuomenės Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionui bei Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos Įgulų aptarnavimo tarnybos Klaipėdos įgulos aptarnavimo centrui.

Žygio dalyviai turėjo įveikti 25 kilometrų atstumą iš Gargždų į Klaipėdą, 1923 m. Klaipėdos sukilimo dalyvių keliu. Vienas iš žygio organizatorių, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Kęstutis Trakimas „Bangą“ informavo, jog užsiregistravusiųjų į žygį buvo 2 960, tačiau ne visi įvertino savo realias galimybes, apie 50 dalyvių distancijos neįveikė. „Buvo budinčios mašinos, kurios gelbėdavo, jei kažkas patirdavo traumą ar labai pavargdavo. Oras žygiui buvo palankus: laikėsi apie 0 laipsnių, nei vėjo, nei lietaus nebuvo. Teko ir bekele eiti, ir purvais, ir per upelį bristi. Žygeiviai apie bridimą vandeniu buvo įspėti, tad vieni buvo pasirinkę tinkamą avalynę, kiti naudojo maišus“, – pasakojo K. Trakimas. Jis džiaugiasi, kad neteko išgirsti neigiamų atsiliepimų. Priešingai – dalyviai dėkoja.

Pavyzdį rodė vadovai

Iš Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos kiemo prasidėjęs žygis sudomino net krašto apsaugos ministrą R. Karoblį, kuris visiems žygeiviams tarė sveikinimo žodį ir pats dalyvavo žygyje. „Keliavome maršrutu puikiomis istorinėmis ir gamtos vietomis, ir lygumomis, ir miškais, ir sausu paviršiumi, kartais ir slidžiu (šiek tiek šalo), bet ir purvu, pelkėmis, per upelius kėlėmės lipdami per rąstus. Dažniausiai ėjome be didesnių sustojimų, o kartais reikėjo pusvalandį laukti žmonių „kamščiuose“ siauresnėse ir sudėtingose vietoje. Tikrai džiugu buvo matyti tiek daug motyvuotų žmonių – ir civilių, šaulių, ir karių, visų kartų žmonių! Puikus renginys“, – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje įspūdžiais dalijosi ministras, kuris prisipažino, jog kitądien kojas vis dėlto skaudėjo. Žygį sėkmingai įveikė ir LR Seimo narys, sveikuolis Dainius Kepenis.

Sukilėlių kelius išbandyti nepabūgo ir Klaipėdos rajono meras B. Markauskas, Administracijos direktorius A. Bogdanovas, mero patarėjas komunikacijai Jevgenijus Bardauskas. „Kuomet žygio organizatoriai planus pristatė merui, ir kilo mintis dalyvauti šiame žygyje. Trasa buvo išties labai įdomi. Žygeiviai buvo labai nuotaikingi, daug jaunimo, paaug­lių, vaikų, net augintinių. Kas žygiuodamas šnekučiavosi, kas dainavo – visi sukūrė nuostabų bendrystės jausmą, kuris ir buvo tas vidinis užtaisas, verčiantis žygyje nesustoti, o žingsniuoti toliau“, – prisimena mero patarėjas komunikacijai J. Bardauskas. Paklaustas, kaip merui sekėsi įveikti trasą, atsakė: „Puikiai, jis net pora žingsnių visuomet būdavo priekyje ir ragino mus žingsniuoti sparčiau.“ 25 km Savivaldybės vadovai įveikė per 5 val. „Kadangi žygiui nesiruošėme, tai esame laimingi, kad įveikėme šią distanciją. Apėmė pasididžiavimo savimi jausmas. Kitądien šiek tiek šlubčiojau, bet jėgos greit sugrįžo“, – užsiminė J. Bardauskas.

Agnė ADOMAITĖ


Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Karūnuotieji

Covid-19 nesirenka nei pagal amžių,…

Plačiau »

Agnė ADOMAITĖ

Bendraukite su mumis Facebook

Savaitės klausimas

Ar laikotės karantino?