2020 Liepos 04
Kartu su 7 Žemaitijos rajonuose 25 000 egz. tiražu platinamu spalvotu informaciniu-reklaminiu savaitraščiu 

Rudaitiškių kelias maldomis grįstas

Rudaičių kaimo gyventojai nebeapsikenčia prastos kelių būklės. Žmonės labiausiai nerimauja dėl Gerdaujos, pagrindinės kaimelio gatvės. Mat ja važiuoti – nemenkas iššūkis tiek automobiliui, tiek saugumui. Rudaitiškiai, praradę viltį, kreipėsi į „Bangos“ redakciją ir vylėsi, kad atsakingų asmenų pažadus keis realūs veiksmai. Pasirodo, ne vienus metus laukto asfalto dar teks luktelti. Regioninio kelio asfaltavimas numatytas tik dokumentuose, o rangos darbų sutartis geriausiu atveju bus pasirašyta kitų metų kovą.

Baiminasi nelaimės

Gyventojai ypač baiminasi įkalnės, kurioje, pasak jų, subjurus orams – vienas žingsnis iki skaudžios nelaimės. Pagrindine kaimo gatve kasdien važiuoja šimtai automobilių, moksleivius į ugdymo įstaigas Lapiuose, Gargžduose ir Vėžaičiuose veža net trys mokykliniai autobusai. „Didžioji dalis gyventojų – darbingo amžiaus. Mūsų gatvėje jau dabar namus pasistatė 7 naujakurių šeimos. Ne kartą ir anksčiau kreipėmės į Savivaldybę, tačiau pažadai liko pažadais. Šiemet tikėjomės, kad bus pradėtas gatvės asfaltavimas, tačiau sužinojome, kad dar ne mūsų eilė... Kiek galima maldauti? Nejaugi laukiama, kol įvyks nelaimė?“ – pyktį liejo rudaitiškė Laima Kurtkienė. Ji prisiminė, kad prieš šešerius metus Gerdaujos gatvė buvo visiškai išplauta, joje atsivėrusi didžiulė duobė, tad vos išvengta nelaimingų atsitikimų.

Asfaltas gal pavasarį

Pasirodo, rudaitiškiai asfaltu Gerdaujos gatvėje dar nesidžiaugia, nes ji priklauso regioniniam keliui Nr. 2238. „Šio kelio būklė dabar tikrai nedžiugina. Jis tęsiasi Minijos slėnio įkalne ir dar mišku. Daugiausia žalos keliui padaro po lietaus žemyn upeliais tekantis vanduo. Seniūnija neturi įtakos regioninių kelių priežiūros darbams ir grafikams. Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) savo tinklalapyje skelbia, jog šio kelio asfaltavimo darbai turėtų prasidėti dar šiais metais. Tikimės, kad suplanuoti darbai vyks sklandžiai ir problemos, kurios šiuo metu kankina Rudaičių kaimo gyventojus, artimiausiu metu bus išspręstos“, – vylėsi Vėžaičių seniūnijos seniūnas Alvydas Mockus. Jis užtikrino, kad nuolat informuoja apie pablogėjusią kelio būklę įmonę „Kelių priežiūra“, kuri rūpinasi Gerdaujos gatve.

Kaip „Bangą“ informavo LAKD Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus specialistas Saulius Jansonas, realūs darbai prasidės tik pavasarį. „Jau parengtas rajoninio kelio Nr. 2238 privažiuojamas kelias prie Rudaičių nuo kelio Vėžaičiai–Mikoliškiai–Kartena ruožo nuo 0,000 iki 0,994 km kapitalinio remonto projektas. Šiuo metu rengiami dokumentai ir bus skelbiamas viešųjų pirkimų konkursas rangos darbams atlikti. Jei pirkimo procedūros vyks sklandžiai, rangos sutartį planuojama pasirašyti iki 2020 metų kovo 15 d.“, – situaciją komentavo specialistas.

Aistė NOREIKAITĖ


Taip pat skaitykite:

Paieška

Naujienlaiškis

Žurnalisto pastabos

Gera, kur mes

Ką jau ką, o gražias…

Plačiau »

Bendraukite su mumis Facebook