Girinininkiškiai kūrė kaimo simbolį – Girinuką

Šią vasarą Girininkų bendruomenė įgyvendino etnoprojektą. Jo metu vyko molio dirbinių ir pynimo iš vytelių edukacijos, kurias vedė savanorė L. Lukauskaitė-Gečienė. Edukacijos sudomino būrelį vaikų ir moterų, kurie susipažino su keramikos amatu.

Užsiėmimo tikslas buvo sukurti Girininkų kaimo simbolį – Girinuką. Iš pradžių pasirodęs sudėtingas uždavinys tapo kūrybiniu įkvėpimu: molio gabalėliai rankose virto nuostabiais, originaliais Girinukais. Rudenį jais galėsime pasidžiaugti parodoje. Pynimo užsiėmime miklinome pirštus, treniravome riešus, kad nupintume saulutes, kuriomis puošime bendruomenės namus. Šios tradicinių lietuvių amatų edukacijos padėjo suprasti amatų prasmę ir jų išsaugojimo svarbą, kaip tautinio identiteto pagrindą. Pažindami amatus sužinome, kokia tikroji mūsų buities daiktų ir maisto vertė: juose – žmogaus rankų šiluma ir bent keletas prakaito lašų.

Liepos 10 d. vakarą Girininkų kaime šurmuliavo tradicinis vasaros renginys „Amatas puošia, rengia, maitina“, kuris kasmet pritraukia vis daugiau svečių. Šventėje susirinkusiuosius linksmino Vėžaičių miestelio šeimyniniai kanklininkų kolektyvai, girininkiškė S. Tilvikienė ir jos vadovaujamas ansamblis „Berželis“, Kurmaičių liaudies kapela bei muzikantai Donatas ir Mindaugas.

Įteiktos padėkos Girininkų kaimui nusipelniusiems žmonėms ir įstaigoms. Šventės metu vyko amatininkų mugė, kurioje dalyviai galėjo pasigrožėti keramikos, pintiniais, kalvystės dirbiniais, sužinoti apie medaus rūšis, apie žolelių naudą. Žiniomis dalijosi G. Ir L. Bružai, svečius tradicine šiurpe vaišino medžiotojų būrelis „Žvelsa“. Buvo gausu pramogų ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Tądien gamta nepagailėjo puikaus oro, o svečiams ir dalyviams netrūko geros nuotaikos ir puikių emocijų.

Projektą iš dalies finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė, skyrusi 300 Eur, kitą dalį lėšų – Girininkų kaimo bendruomenė ir rėmėjai: UAB „Erpaola“, UAB „Midama“, „Girininkų gėlių ūkis“.

Danguolė ŠUKEVIČIENĖ

Girininkų bendruomenės pirmininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content