„Kranto“ mokiniai įsitikino klimato kaita

Anksčiau meteorologams reikėdavo kas tris valandas stebėti ir užfiksuoti matavimo prietaisų duomenis lauke. Šiandien šį darbą palengvina kompiuteriai. Darbuotojams nereikia net išeiti iš patalpų, kad sužinotų, kokia tuo metu yra temperatūra lauke, oro slėgis, kritulių kiekis ar debesuotumas. Viskas atliekama automatizuotai.

Visa tai, tęsdami UNESCO pradėtą veiklą apie klimato kaitą, 5c ir 7b klasės mokiniai sužinojo aplankę Klaipėdos meteorologijos stotį. Mokiniai susipažino su stoties istorija, sužinojo, kaip nustatomi orai.

Moksleiviams buvo smalsu, kaip keičiasi klimatas, ar specialistai pastebi globalaus atšilimo veiksnius. Stoties meteorologai patvirtino moksleivių būgštavimus. Jų pateiktas pavyzdys apie tai, kad anksčiau sniego danga pajūryje išsilaikydavo kelias savaites ar net mėnesius, o šiuo metu iš viso retai pasninga, dar labiau kėlė nerimą dėl akivaizdaus klimato permainos.

Jau geografijos pamokose pastebėta, kad moksleiviams įdomi globalinio atšilimo tema, įdomios šios problemos atsiradimo priežastys. Paskutiniu metu per pamokas daug buvo diskutuojama apie suvartojamos energijos reikšmę klimato kaitai. Elektros energijos suvartojimas pasaulyje kasmet auga, o elektrai pagaminti dažniausiai naudojami neatsinaujinantys energijos šaltiniai, kurie yra baigtiniai. Be to, juos deginant į atmosferą išmetama daug šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Diskusijose kilo klausimas, ar gali kiekvienas žmogus kaip nors prisidėti prie šiltnamio efekto mažinimo? Ne gali, o reikia!!! Ši išvada įkvėpė naują projektą – „Būk sąmoningas. Taupyk“.

Reikia tik kelių mažų žingsnelių – išjungti šviesą, kai patalpoje nėra žmonių, naudoti taupiąsias lemputes. Tad nuo vasario „Kranto“ pagrindinė mokykla tiek savo, tiek miesto bendruomenę ragina būti sąmoningas, taupyti elektros energiją ir prisidėti prie klimato kaitos procesų stabdymo.


  • Klimato kaita – globali problema, kurios, atrodo, neįmanoma išspręsti, o kadaise užfiksuotas žiemos rekordas Klaipėdoje – 33,4 laipsniai šalčio – ateityje gali likti tik utopija.

Audronė REMEIKIENĖ

Geografijos mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content