Agluonėniškiai sulauks poilsio erdvės prie tvenkinio

Autorės nuotr.: seniūnė L. Tučienė: „Mūsų bendruomenės žmonės seniai svajojo prie gražaus gyvenvietės tvenkinio turėti poilsio erdvę. Projekto partnerių susitikimas jau įvyko, sutartis pasirašyta. Už poros metų šioje pakrantės juostoje bus įrengta 30×20 dydžio maudykla.“

Agluonėnų bendruomenės žmonių svajonė apie gražią poilsio erdvę gyvenvietėje prie tvenkinio turėtų išsipildyti už poros metų. Pagal tarptautinio projekto programą „Vandens trasų tinklo plėtra Latvijoje ir Lietuvoje toliau plečiant tarpvalstybinį turizmo produktą“ šio objekto tvarkymo darbams skirta 60 tūkst. 562,50 Eur. Paruošiamieji darbai pradėti pernai.
Prasidėjo tvenkinio pakrantės tvarkymas
Gražiame kraštovaizdyje įsikūrę Agluonėnų bendruomenės žmonės seniai svajojo apie jaukią poilsio vietą savo gyvenvietėje prie tvenkinio, kur galėtų pailsėti, maudytis, džiaugtis gamta. Ne vieną dešimtmetį susirinkimuose kartojo, kad turi vandens telkinį, bet vasarą neturi kur nusimaudyti.
Ne kartą agluonėniškiai dalyvavo rajono Savivaldybės skelbiamuose konkursuose, kad šiam tikslui gautų finansavimą. Ir pagaliau išmušė jų valanda. „Savivaldybei parengus projektą pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programą dėl Agluonėnų tvenkinio pakrantės tvarkymo darbų, sulaukėme teigiamo atsakymo – tapome projekto dalyviais. Iš tarptautinio projekto tam skirta lėšų“, – kalbėjo Agluonėnų seniūnijos seniūnė Laima Tučienė.
Agluonėniškiai jau pernai pastebėjo gera žadančius ženklus. Nuo kalno pusės buvo pradėti tvenkinio pakrantės tvarkymo darbai: išpjautos nendrės, iš dalies išvalytas dumblas. Už poros metų šioje juostoje turėtų būti įrengta maudykla su persirengimo kabina, suoliukais, šiukšliadėžėmis. Projekte taip pat numatyta pakeisti ir įrengti naują pantoninį tiltą, kuris kadaise čia atsirado privataus asmens iniciatyva. Šiuo metu jis avarinės būklės, todėl seniūnė įspėjo žmones būti atsargius ir nelipti ant jo.
Neseniai Latvijoje, Kuldygos savivaldybėje, įvyko pirmasis tarptautinio projekto partnerių susitikimas, kur visi pristatė savo projektus. „Mums priminė sąlygas, kaip reikės atsiskaityti – rimti reikalavimai“, – sakė seniūnė.
Infrastruktūros pokyčiams – europinės lėšos
Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus patarėjos Rasos Deimantės Grubliauskytės, tai tarptautinis projektas pagal Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo per sieną programą „Vandens trasų tinklo plėtra Latvijoje ir Lietuvoje, toliau plečiant tarpvalstybinį turizmo produktą“. Jo tikslas – išvystyti vandens kelių tinklą Latvijoje ir Lietuvoje, toliau plečiant esamą tarpvalstybinį turizmo produktą riverways.eu, sukuriant ežerų tinklą rekreacinei veiklai ir upių tinklą baidarių sportui Programos teritorijoje.
„Bendradarbiaujant abipus sienos, bus sukurta duomenų bazė apie vandens turizmo veik­las ežeruose ir upėse. „Safeand Green“ koncepcija skatins saugų ir gamtai draugišką turizmą, sumažins nelauktą dėl žmonių veiklos atsiradusią naštą, prisidės prie atsakingos ir išsilavinusios keliautojų visuomenės kūrimo“, – dėstė R. D. Grubliauskytė.
Projekte dalyvauja 5 partneriai iš Latvijos: Kurzeme regiono projektų valdymo agentūra, Saldus, Talsi, Kuldygos ir Liepojos savivaldybės bei 3 partneriai iš Lietuvos – Klaipėdos ir Kretingos rajonų savivaldybės, Lietuvos kaimo turizmo asociacija.
Agluonėnų tvenkinio tvarkymo darbų bendras projekto dalies biudžetas – 60 tūkst. 562,50 Eur, iš jų Savivaldybė finansuoja daugiau nei 12 tūkst. eurų.
„Įgyvendinant projektą bus išvalytas pagrindinės Agluonos upės vagos, kuri nueina į žuvų praplaukimo lataką, ir dalies tvenkinio dumblas, sutvarkyta pakrantė, pašalinant menkaverčius krūmus. Bus įrengtas paplūdimys su persirengimo kabina, suoliukais ir šiukšliadėžėmis – taip rūpinantis kokybišku gyventojų ir svečių laisvalaikiu, sutvarkyta infrastruktūra, atnaujintas pontoninis tiltas“, – atskleidė R. D. Grubliauskytė.
Oficialus šio projekto įgyvendinimo terminas – 2024 m. kovo 1 d. – 2026 m. vasario 28 d.
Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių