Kultūros ištekliai – psichinės sveikatos gerinimui

Antrus metus Gargždų krašto muziejaus įgyvendintas projektas „Susitkime muziejuje!“ įvairiomis formomis kvietė rajono senjorus pasitelkti kultūros išteklius, gerinant psichinę sveikatą. Pasiūlytos veiklos, kurios skatino domėtis gyvenamosios aplinkos istorija, kultūra ir tradicijomis.

Šiemet didžiausias dėmesys buvo skirtas dviejų etnografinių regionų – Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos pažinimui. „Senjorų dvaro“ ir Viliaus Gaigalaičio globos namų gyventojai pakviesti į pažintines keliones Veiviržėnuose ir Priekulėje, kur domėjosi dviejų etnografinių regionų kultūra, tarmėmis, kulinariniu paveldu. Senjorų žinias papildė visus metus muziejininkų vedami edukaciniai užsiėmimai, kuriuose kalbėta apie rajono herbą, dviejų etnografinių regionų tautinius rūbus, tarmes ir vietos miestelių istoriją.

Klaipėdos rajono gyventojams ir Trečiojo amžiaus universiteto studentams surengti tapybos ant vandens ir šilko užsiėmimai.

Baigiant projektą sukurta ir nauja paroda „Susitikime muziejuje!“, kuri sudaryta iš Gargždų krašto muziejuje ir filialuose saugomų fotografijų. Paroda eksponuojama Gargždų ligoninės patalpose, kur pacientai, laukdami vizito pas gydytoją, galėtų susipažinti su rajono istorija.

Projektas „Susitikime muziejuje!“ finansuojamas Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Gargždų krašto muziejaus inf.

Gargždų krašto muziejaus ir VšĮ „Senjorų dvaras“ nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių