Kas slypi vaistažolių kraitelėje?

Kretingalės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai ir mokytojos aktyviai vykdė Etnokultūros projekto „Kas slypi vaistažolių kraitelėje?“ veiklas.

Apsilankę Klaipėdos universiteto Botanikos sode pradinukai susipažino su ten augančiais prieskoniniais ir kvepiančiais augalais, mokėsi juos derinti, komponuoti, aptarė jų rinkimo laiką, rinkimo ir džiovinimo ypatybes, vėliau degustavo skanių arbatų bei pasigamino kvepiančių maišelių. Gintauto Grigaičio bityne mokiniai susipažino su senoviniu bitininkystės inventoriumi, žiūrėjo filmą, kuris atskleidė daug bičių gyvenimo ypatybių. Praktinėje dalyje pradinukai patys pasigamino vaškinę žvakę, labai džiaugėsi galimybe pasimatuoti bitininko kostiumą ir iš labai arti pamatyti tikrąjį bičių gyvenimą. Vėliau su dideliu pasimėgavimu gardžiavosi šviežiai išsuktu medumi.

Projekto kulminacija tapo gražus renginys mokykloje „Rudenėlio pokštai“. Visą savaitę pradinių klasių mokiniai rinko informaciją apie medžius ir išradingai pristatė stendus; domėjosi vaistiniais augalais ir jų savybėmis bei savo kūrybiniais rudens gėrybių darbeliais puošė mokyklos koridorių. Renginiui įsibėgėjus mokinių kiekvienoje stotelėje laukė įvairios užduotys: bulvių ridenimo varžybos, kankorėžių taiklumo rungtis, kaštonų dėlionė, medžių lapų atpažinimas. Po atliktų užduočių mokiniai skubėjo prie vaistažolių arbatų stalelių. Visus viliojo kvapai, spalva ir skirtingi arbatų skoniai. Mokinukai degustavo čiobrelių, medetkų, ramunėlių, pelyno, liepžiedžių, islandinės kerpenos, pipirmėčių ir kt. vaistažolių arbatų. Džiaugiamės, kad galime vaikus nuo mažens pratinti prie gamtos ir ugdyti suvokimą, koks svarbus yra gamtos gėrybių vaidmuo žmogaus pasaulyje.

Visų veiklų įgyvendinimui buvo panaudotos Etninės kultūros puoselėjimo ir plėtros Klaipėdos rajone projektų finansavimo ir dalinio finansavimo iš Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Pradinių klasių mokytojos Aurika PAPIEVIENĖ, Zita GENUTIENĖ, Jurgita UGIANSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių