Ekskursijoje skleidėsi girininkiškių bendruomeniškumas

Girininkų kaimo bendruomenė dalinai finansuojama Klaipėdos rajono savivaldybės pagal priemonę „Klaipėdos rajono savivaldybės ir Nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimas“ vykdė projektinę veiklą.


Projekto metu stiprintas Girininkų gyventojų bendruomeniškumas, suorganizuojant ekskursiją po Kėdainių, Krakių ir Krekenavos apylinkes. Ši ekskursija sudarė galimybę pamatyti, kaip gyvena kita bendruomenė, kokia veikla užsiima, pasisemti ir pasidalinti projektine patirtimi, pasigrožėti viešųjų erdvių tvarkymu ir to krašto aplinka. Taip pat pasidalinti džiaugsmais ir rūpesčiais, o ateityje būti aktyvesniais bendruomenės nariais įvairiose veiklose. Džiaugiamės, kad važiavo pilnas autobusas – 50 asmenų.
Kėdainiuose gėrėjomės išpuoselėtu ir multikultūrinę istoriją turinčiu vidurio Lietuvos miestu. Jame aplankėme 4 konfesijų bažnyčias, susipažinome su čia gyvenusių tautų ir religijų žmonių istorijomis. Vėliau susitikome su Krakių bendruomenės centro atstovais, kurie aprodė savo vietoves, pasidalino bendruomenių veiklų patirtimi. Sudalyvavome puikioje edukacinėje programoje „Žydų kaimynystėje 150 metų: kodėl „žydiškai“ reiškia „atvirkščiai“?“ Visus sudomino pasakojimas apie žydų ir lietuvių kultūrų panašumus ir skirtumus, degustavome žydiškų patiekalų ir kt.
Džiaugiamės apsilankę Vytauto Ulevičiaus medžio skulptūrų muziejuje, sodyboje. Pavyko pabendrauti su pačiu tautodailės meistru, kuriam palinkėjome stiprios sveikatos ir kūrybinės energijos. Kitas sustojimas – Pašilių stumbrynas, kuriame jėgeris papasakojo ir parodė, kaip gyvena didžiausia nelaisvėje gyvenanti Lietuvos stumbrų banda. Galiausiai nukeliavome į Krekenavą, kur turėjome galimybę apžvelgti apylinkes nuo apžvalgos bokšto.
Puikus oras, graži Lietuvos gamta, bendruomeniški žmonių santykiai buvo tai, ko norėjome iš kelionės!


Lina LAPINSKIENĖ
Bendruomenės pirmininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių