Agluonėniškių tarptautiniame projekte – raktai ateičiai

Agluonėnų pagrindinėje mokykloje spalio 3–7 dienomis vyko ketvirtasis tarptautinis Erasmus+ KA2 tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto ,,Raktai į ateitį – tvirtos žinios ir inovatyvus mokymasis“ dalyvių susitikimas. Sulaukėme mokytojų ir mokinių delegacijų iš Anglijos, Italijos, Lenkijos ir Turkijos.

Pristatę savo mokyklą dainomis, muzikiniais kūriniais, sveikinimo žodžiais, projekto dalyvius įtraukėme į įvairias edukacines veiklas. Šio susitikimo akcentas buvo tautinis kostiumas. Projekto dalyviai ne tik piešė savo šalies tautinius kostiumus, bet ir atsivežė jų. Etnografinėje sodyboje padedant Agluonėnų kultūros namų darbuotojoms Gabijai Šutkutei ir Airidai Žukienei, buvo surengta Erasmus+ ,,Tautinio kostiumo“ piešinių paroda, kurią galima aplankyti ir šiomis dienomis. Renginyje mūsų mokiniai ir mokiniai iš Italijos, Anglijos, Lenkijos, Turkijos, skambant šių šalių liaudiškai muzikai, pristatė savo tautinius kostiumus, o renginį savo nuostabiais balsais papuošė folkloro ansamblio „Agluona“ moterų kolektyvas, vadovaujamas Pranciškos Kurmanskienės. Dainų ir liaudiškų ratelių mokėme savo svečius, o svečiai – mus.

Nepamiršome pristatyti ir lietuvišku auksu vadinamo gintaro, vykome į Palangą, klausydamiesi gidės legendų vaikštinėjome po Botanikos parką, kurio takeliai atvedė į Gintaro muziejų. Kitą dieną mokinai turėjo galimybę prisiliesti prie gintaro per edukacinę pamoką Drevernoje, kurią profesionaliai vedė Drevernos bendruomenės pirmininkė Renata Jaurienė.

Pakvietėme projekto dalyvius ir į kūrybines dirbtuves, kur visi kruopščiai puošė molinius ąsotėlius liaudiškais motyvais angobo technika. Lietuvių kalbos ir muzikos mokytojos Rima Petraitienė ir Loreta Mieliulytė svečius mokė liaudiško ratelio „Šiaudų batai“. Smagu buvo stebėti, kaip svečiai iš užsienio stengėsi įsiminti lietuviškus žodžius, o užgrojus muzikai sukome ratelį net kelis kartus.

Nuobodžiauti niekam neteko per informacinių technologijų pamoką „Draugystė – Friendship“, kurią vedė mokytoja Daiva Kačinskienė. Pamokoje mokiniai piešė draugišką piešinį, fotografavo savo ir draugų šypsenas, rengė elektroninę knygą.

Istorijos mokytoja Birutė Adelė Studencova su mokinių komanda pakvietė dalyvius pakeliauti po Agluonėnų istorines vietas. Ekskursijos refleksijos metu svečiai suklijavo plakatus su aplankytų objektų paveikslais.

Paskutinę susitikimo dieną mokiniai, vadovaujami kūno kultūros mokytojo Laimono Tučo, varžėsi diskbolo rungtyje, bėgo Mažąją mylią. Mokytojai skaitė pranešimus ir diskutavo apie aktyviuosius ugdymo metodus. Mūsų mokykla pagal projekto planą paruošė pranešimą „Mokymasis bendradarbiaujant“.

Savaitė buvo visiems kitokia: mokytojams, mokiniams, tėveliams, visai mokyklos bendruomenei ji buvo netradicinė: mokėmės gyventi tarpkultūrinėje aplinkoje, lavinome šnekamąją anglų kalbą, siekėme tolerantiškumo kitoms tautoms, pristatėme savo mokyklą, Klaipėdos rajoną, lankant Vilnių, Trakus – dalelę Lietuvos.

Dalyvavimas Erasmus+ projekte mums suteikia galimybę pažinti, keliauti, bendrauti ir bendradarbiauti. Smagu, kai praėjus dienai po projekto dalyvių išvykimo, atskrieja elektroninis laiškas iš mūsų Erasmus+ svečių su padėka už įspūdingai praleistą savaitę, už gerą organizuotumą, už malonų ir nuoširdų priėmimą. Tai mus įkvepia tolimesniam darbui.

Violeta BARBŠIENĖ

Projekto koordinatorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content