Biomedicinos inžinerija – teorija ir praktika

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje vasarį startavo projektas „Kokybės krepšelis“, finansuojamas ES struktūrinių fondų lėšomis. Viena iš pirmųjų veik­lų – Vilnius Tech lektoriaus Donato Lukšio paskaita „Biomedicinos inžinerija“.


Paskaitoje dalyvavę I ir II klasių gimnazistai išgirdo apie biomedicinos inžinerijos mokslo naujoves, dirbtinių organų ir galūnių konstravimą bei pritaikymą, bioninių galūnių evoliuciją, taikant besivystančias technologijas.
Dar įdomesnė mokiniams buvo antroji – praktinė – paskaitos dalis. Mokiniai sužinojo, kaip registruojamas raumenų elektrinis signalas ir kur jis gali būti pritaikomas, susipažino su skaitmeniniu plaštakos dinamometru, matavo plaštakos gniaužimo jėgą ir rezultatą stebėjo ekrane realiu laiku, o naudodami mechaninį nykščio dinamometrą, matavo nykščio spaudimo jėgą.
Kita praktinė veikla – reakcijos į aplinkos pokyčius laiko matavimas. Svečias įsitikino, kad mūsų mokiniai geba reaguoti į staigius aplinkos pokyčius: vidutinis mokinių reakcijos laikas – apie 0,2 sekundės. Pasak lektoriaus D. Lukšio, tai puikus rezultatas.
Praktinėje dalyje dalyvavo ir gimnazijos direktorė Ona Sturonienė, kartu su mokiniais išbandžiusi elektros srovės tekėjimą uždara grandine.
Paskaitoje lektorius pristatė Vilnius Tech Mechanikos fakulteto Biomechanikos inžinerijos katedros studentų baigiamuosius darbus, papasakojo apie atliekamus tyrimus, taip sudomindamas mokinius inžinerijos studijomis. Džiugu, kad trečdalis užsiėmimuose dalyvavusių mokinių jau dabar yra apsisprendę pasirinkti inžinerijos studijas, tikėtina, kad ši paskaita turės įtakos ir kitų mokinių apsisprendimui.


Raimonda KUNDROTIENĖ
„Vaivorykštės“ gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių