Edukacinis žaidimas sudomino veiviržėniškius

Vykstant tarpinstituciniam bendravimui Veiviržėnų filialo bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Valė Krauleidienė pakvietė dalyvauti Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos sukurtame edukaciniame žaidime „Jonas ir rajonas“.


Noriai priėmusi kvietimą gausi devintokų klasė, norėdama išbandyti žinias, susiskirstė į komandas, gavo dviejų turų iliustruotą klausimyną Klaipėdos ir Mažosios Lietuvos krašto etnologijos, istorijos, kulinarinio paveldo, biologinės įvairovės temomis. Vyresniajai bibliotekininkei Dainorai Bružienei susumavus rezultatus paaiškėjo, kad surinkta daugiausia vienos komandos 15 taškų iš 20 galimų, kitų rezultatai skyrėsi vienu, kitu tašku.
„Smagu, kad istorijos pamoka vyksta ne klasėje, o bibliotekoje“, – pasidžiaugė V. Krauleidienė. Ji pastebėjo, kad čia yra žaidę įvairaus amžiaus žmonių, bet tokio stebuklo dar nebuvę – rezultatai labai geri.
Po pamokos kalbinti mokiniai Tomas, Justas, Aldas, Viltė teigė, kad žaidimas „Jonas ir rajonas“ buvo įdomus, primenantis, kas mus vienija ir išskiria kaip konkrečios vietovės gyventojus, o kai kurie dalykai žinomi iš senelių buities, terminologijos.


Arūnas MIKALAUSKAS
Veiviržėnų Jurgio Šaulio
gimnazijos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių