„Minijos“ pradinukai nepamiršo miško žvėrelių ir paukščių

Paspaudus šaltukui ir prisnigus, žvėrims ir paukščiams sunku susirasti maisto. Dauguma miško gyvūnų be žmogaus pagalbos sunkiai išgyvena žiemą. Tradiciškai Gargždų „Minijos“ progimnazijos pradinių klasių mokytojos organizuoja akciją „Pradinukai – žvėreliams ir paukšteliams“.

Šios gerumo pamokos tikslas – padėti miško gyventojams nugalėti žiemos negandas, ugdyti vaikų meilę ir atjautą gamtai. Graži ilgametė bendrystė mokyklos pradinukus sieja su Šernų girininkijos girininku Arūnu Samoška, kuris pargabena pašarą į šėryklas, bendrauja su mokiniais, dėkoja jiems. Šiemet prie akcijos prisijungė ir Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ penkiamečiai „Lašelių“ grupės ugdytiniai.

Visą savaitę vaikai nešė morkas, obuolius, kopūstus, burokėlius, sėklas, grūdus… Mokiniai, gyvenantys šalia miško, žvėreliais ir paukšteliais rūpinasi visą žiemą. Vaikai džiaugiasi, kad jų dovanotais gardėsiais pasivaišins miško gyventojai. Tai puiki gerumo pamoka, kurioje mažieji prie gamtos prisiliečia mintimis, darbais ir širdimi.

Viktorija DARGUŽIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių