Švietimo įstaigoms – nauji modernūs autobusai

Jau šį rudenį į Klaipėdos rajono gatves išriedės net du nauji mokykliniai autobusai – didesni, erdvesni ir kur kas patogesni. Naujo modelio autobusai jau nupirkti ir saugiai pastatyti Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos ir Klaipėdos rajono Švietimo centro kiemuose. Naujinti švietimo įstaigų autoparką Savivaldybė planuoja kasmet.


„Klaipėdos rajone gyventojų skaičius auga kasmet. Natūralu, kad ir mokyklose daugėja moksleivių. Ne visi vaikai lanko šalia namų esančias ugdymo įstaigas, tad mūsų, kaip Savivaldybės, pareiga – užtikrinti mokinių pavėžėjimą. Iš tiesų mums rūpi, kad vaikai į mokyklas keliautų saugiais ir techniškai tvarkingais autobusais, tad ši žinia išties džiuginanti ir laukta“, – kalbėdamas apie naujus pirkinius sako Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.
Pasak mero pavaduotojos Violetos Riaukienės, po du naujus mokyklinius autobusus iš Savivaldybės biudžeto lėšų nutarta pirkti kasmet ir taip palaipsniui atnaujinti visų švietimo įstaigų transportą.
„Didesni autobusai leis geriau organizuoti mokinių pavėžėjimą į mokyklas, edukacinius renginius, baseiną. Be abejo, naujos transporto priemonės garantuoja ir didesnį saugumą“, – sako vicemerė V. Riaukienė.
Pirmoji 32 vietų autobusą, kurį įsigijo už 112 tūkst. eurų, jau įvertino Priekulės I. Simonaitytės gimnazija. Pasak gimnazijos direktoriaus Antano Alčauskio, nuo šiol vienu autobusu bus galima surinkti vaikus iš kelių skirtingų vietovių, į kurias iki šiol važiuodavo du mokykliniai autobusai.
Švietimo centro nupirktu didesniu autobusu, kuris kainavo kiek daugiau nei 118 tūkst. eurų, galės naudotis ne tik švietimo, bet ir kitos Savivaldybės biudžetinės įstaigos. Esant poreikiui, į baseiną ir ekskursijas juo galės vykti bet kurios ugdymo įstaigos mokiniai, Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai bei rajono pedagogai.
Naujesniu, nei turėtas geltonuoju autobusiuku džiaugsis ir Endriejavo pagrindinė mokykla. Savo turėtą transportą jiems perduoda Švietimo centras.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių