Aistrą konstruoti pažadino dovanotas laivelis

Prie Dovilų karjero savaitgalį poilsiautojai mėgavosi saule, šiltu vandeniu, o akimis sekiojo ne tik vandens paukščius. Sekmadienio popietę bangomis skriejo ir ratus suko sportinio laivo modelis. Iš tolo tai buvo panašu į vaikų pramogą, tačiau priėjus arčiau paaiškėjo, kad valdymo pultą rankose laiko suaugęs vyriškis. „Kastytis“, – nusišypsojo jis, kai prisistačiau esanti iš „Bangos“. Tad ar gali būti tinkamesnė susitikimo vieta nei prie vandens?

Vėjuotą dieną K. Noreika pramogavo dviem sportinių laivų modeliais. Automobilio bagažinėje liko trečias – sekmadienio vėjas jam buvo per daug grėsmingas.

36 metus vairuotoju dirbantis klaipėdiškis K. Noreika sunkiasvorėmis mašinomis yra išvažinėjęs daug pasaulio šalių, tačiau gerokai anksčiau nei mašinas ėmė valdyti sportinių laivų modelius.

„Viskas prasidėjo nuo dovanos – mažo raudono laivelio. Na, o tada modeliavimo būrelis ir pomėgis visam gyvenimui“, – šypsojosi Kastytis, kuris konstruoja, tobulina ir vandens automobilių, ir lėktuvų modelius, tačiau laivai teikiantys daugiausia adrenalino.

Vėjuotą sekmadienį karjere bangas kėlęs sportinio laivo modelis – tiksli originalaus laivo kopija. Korpusas gamyklinis, pirktas parduotuvėje, tačiau visa kita – modeliuotojo, konstruktoriaus fantazija. „Bazinis šio modelio laivelis gali išvystyti 80 kilometrų per valandą greitį, o patobulintas – 100–110 km/h. Tačiau labai sunku gauti detalių. Vienas tenka siųstis iš Kinijos, kitas – iš Amerikos ir kitur. Esame jūrinė valstybė, o Klaipėdoje – vienintelė parduotuvė, skirta laivų modeliuotojams“, – pasakojo Kastytis.

Laivų modelių konstruktoriai laiką prie vandens dažnai leidžia su šeimomis, o tada kiekvienas pademonstruoja, ką patobulino – vyksta to paties tipo modelių varžybos. Na, o kur greitis ir azartas, nutinka ir kuriozų. Kartą K. Noreikos laivo modelis trenkėsi į vandenį taip, kad iškrito akumuliatoriai. „200 eurų nugarmėjo į dugną“, – juokėsi modeliuotojas. Sekmadienį Dovilų karjere jam teko plaukti gumine valtele į nendres gelbėti ten įskraidinto laivelio, tad valtis visada šalia – neturėdamas jos gali likti be modelio. Įnėręs į nendres pats laivelis neišplauks. Tai reikštų dar didesnius nuostolius nei prarasti akumuliatorius. Kastytis palygino, kiek gali skirtis patobulinto ir bazinio iš parduotuvės pirkto laivo modelio kaina: „Su akumuliatoriumi, krautuvu parduotuvėje už laivo modelį gali sumokėti 900 eurų, o už tokį pat patobulintą – 1600 eurų.“

K. Noreika prie vandens atkreipia ne tik vaikų, kuriems leidžia pavaldyti savo laivų modelius, bet ir suaugusiųjų dėmesį. „Nėra geresnio vaisto už gerą nuotaiką. Pats jos niekada neprarandu ir džiaugiuosi, jei kitus gerai nuteikia mano pomėgis“, – plačiai šypsojosi Kastytis. Kiškėnų sodininkų bendrijoje per vasarą gyvenantis klaipėdiškis sakė, kad Dovilų karjeras puikiai tinka jo pomėgiui, tad lekiančius per vandenį laivelius dar tikrai šią vasarą teks pamatyti.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių