Vaikų džiaugsmui – nerti gargždiškės žaisliukai

Autorės nuotr.: A. Martišienės rankose – vienas iš pirmųjų jos nunertų žaislų – mielas liūdnų akių šunelis iš nealergizuojančių siūlų.

„Vaikystėje nemėgau nerti, tik mezgiau. Dabar atvirkščiai – dažniausiai neriu“, – šypsojosi gargždiškė Asta Martišienė, kai užsukusi į kioskelį Gargždų turgavietėje pasiteiravau, kas nunėrė tiek įvairių žaisliukų, raktų, rankinių pakabukų.
Iš mamos vaikystėje išmokusi rankdarbių, A. Martišienė prieš trejus metus paprašyta pažįstamos nunėrė vąšeliu pirmą žaisliuką iš pliušinių siūlų. Šie taip sužavėjo, kad ėmė iš jų nerti zuikučius, meškiukus, šuniukus, vėžliukus ir kt. Žaislų nėrimas Astai – malonumas, kuris teikia džiaugsmo ir vaikams. Jos žaislus dovanoja ir kūdikiams, ir vaikams panašiai iki 8 metų. Mergaitėms dažniausiai perka zuikučius, berniukams – meškiukus. „Kai prekiavau Klaipėdoje kalėdinėje mugėje, atėjusi moteris papasakojo, kad anūkei dovanotas zuikutis tapo labai mielas ir su juo mergaitė nesiskiria nei eidama į darželį, nei kelionėse. Tokie atsiliepimai pakelia ūpą, skatina ieškoti idėjų“, – prisipažino Asta.
Kioskelyje turgavietėje ji prekiauja ir nertais raktų pakabukais, kuriais galima papuošti ir kuprinę.
Pakabukai kainuoja po 5 eurus, žaislai, priklausomai nuo dydžio, iki 50 eurų. „Jei kas užsako ir reikia skubiai, galiu nunerti ir per dieną, atidėjusi kitus darbus, bet dažniausiai neskubėdama užtrunku dvi dienas. Į žaislo vidų kemšu sinteponą, saugiai tvirtinu akytes ir nosytę, nieko neklijuoju, kad vaikai nenuplėštų“, – pasakojo gargždiškė, numezgusi lėlę, kurios suknutė, megztukas buvo nevelkami, o batukai nuaunami. Astos nertus žaisliukus galima skalbti mašina, tik nepatartina džiovinti džiovyklėje.
Asta rankdarbiais sudomino ir dukrą Emiliją. Ji iš pliušinių siūlų rankomis pina paklotukus kūdikiams ir iki šiol saugo mamos megztas sukneles Pirmajai komunijai ir išleistuvėms.
Laima ŠVEISTRYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių