Almanachu kūrėjai sveikina Lietuvą

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta knyga „Laikas eina žingsniais atsargiais“ pristatyta praėjusią savaitę J. Lankučio viešojoje bibliotekoje.

Rajono literatų kūrybą Jono Lankučio viešoji biblioteka sudėjo į almanachą „Laikas eina žingsniais atsargiais“.Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos parengtas ir išleistas rajono kūrėjų almanachas „Laikas eina žingsniais atsargiais“ – prieš 10 metų Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirto leidinio „Iš minčių ir akimirkų“ tęsinys. Šį kartą rajono kūrėjai tiek poeziją, tiek prozą skyrė Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, kurį šventėme pernai.

Almanachą „Laikas eina žingsniais atsargiais“ pradėjome ruošti pernai, švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Pristatymą surengėme Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „Ateik, sužinok ir išmok“ metu, kuriame turėjome progą pasidžiaugti, kad J. Lankučio viešoji biblioteka šiais metais švenčia 80-metį, ir kartu paminėti Žemaitijos metus“, – sakė viena iš almanacho rengėjų, vyresnioji bibliografė Giedrė Ilginienė.

Egidijus Žiedas, kūrėjų klubo „Potekstė“ vadovas, ruošia naują knygą vaikams. Ji būsianti „Raganiukės ir Kipšiuko planas“ tęsinys. Ji kartu su Aptarnavimo skyriaus vedėja Maryte Jacikiene pastebėjo, jog rajone gyvenantys kūrėjai vis labiau išlaisvina savo kūrybiškumą, o išdrąsėję parodo kūrinius kitiems. „Prieš 10 metų išleistame almanache savo kūrybą skaitytojams pateikė 31 mūsų rajono literatas, o naujajame „Laikas eina žingsniais atsargiais“ – net 42. Tai ir besimokančio jaunimo, ir brandaus amžiaus žmonių poezija ir proza“, – pasakojo G. Ilginienė. Daugelis rajono literatų yra išleidę savo kūrybos knygų, jie pažįstami ir „Bangos“ skaitytojams, nes buvo ir yra spausdinami rajoniniame laikraštyje.

Skaitytojus, vos atsivertusius almanachą, rašytoja Edita Barauskienė nukelia į 1917 metų rugpjūtį Vilniuje vykusią konferenciją, skirtą Lietuvos ateičiai. Kiti kūrėjai vedžioja asmeninių išgyvenimų labirintais, gimtųjų vietų paupiais, miškais, stabtelėdami vienkiemiuose, išnykusiuose kaimuose. Sugrįždami mintimis į vaikystės namus jie saugo prisiminimus apie brangius žmones, jų gyvenimus. Almanache „Laikas eina žingsniais atsargiais“ – ir Lietuvos rašytojų sąjungos narių Dalios Kudžmaitės, Elenos Skaudvilaitės, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narių Dianos Jusčienės, Albino Klizo, Snieguolės Liucijos Petkevičiūtės-Žukauskienės, ir debiutantų kūriniai. Smagiai nuteiks Giedrės Bružienės žemaitiškos istorijos ir Aldonos Martinkienės žemaitiški eilėraščiai.

Bibliotekininkės dėkoja visiems kūrėjams ir mano, kad po penkerių ar dešimties metų vėl pakvies pasidalinti savo eilėraščiais ar proza, kurie suguls į dar vieną leidinį.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių