Doviliškė romanų autorė populiari, bet kukli

Du itin lietingus lapkričio vakarus Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje ir Dovilų filiale vyko susitikimai su kraštiete, meile ir aistra alsuojančių romanų autore Donata Konteniene. Kūrybinga ir impozantiška moteris jau išleido tris romanus: „Septynetas“, „Septynetas. Amžinai tavo“, „Barakuda“, tačiau rašytojai šis pristatymas – dar tik trečiasis. Kiti du knygų sutikimai vyko Dovilų bibliotekoje.

Susirinkusieji sužinojo, kad kraštietė kurti pradėjo iš nuobodulio ir paskatinta vyro, kuris į nusiskundimus, kad nebeturi ką skaityti, pasiūlė pačiai parašyti. Geriausia kurti – vėlais vakarais, naktimis ir tik šaltuoju metų laiku. Pirmiausia gimsta kūrinio pavadinimas, tiesa, jo ant popieriaus lapo neužrašo – lieka didesnė laisvė kurti. Sunkesnis darbas – sugalvoti veikėjams vardus. Štai vienai knygos „Septynetas“ veikėjų – Gab­rielei Keinatei vardą „atidavė“ jos tikra draugė, tačiau daugiau sąsajų su jos ar artimųjų gyvenimu kūriniuose ieškoti neverta. Paklausta, ar yra pabuvojusi visose knygose aprašytose vietovėse, romanų autorė tik nusijuokė ir patikino, kad tikrai ne – tiesiog itin preciziškai rinko informaciją: ieškojo knygose, internete. Prisipažino, kad būtų smagu pasivaikščioti knygoje „Septynetas“ aprašytomis Italijos vietomis.

Klausytojai smalsavo, ar sulauks paskutinės knygos „Barakuda“ tęsinio, rašytoja atsakė, kad antros dalies tikrai nekurs, nes šiuo metu jos mintis jau užvaldžiusi kita meilės istorija.

Kuklioji Donata – jau trijų knygų autorė, tačiau, kaip pati teigia, su „rašytojos statusu dar nesusigyvenusi“, rašymas jai – malonus pomėgis. Kūrėja prisipažino, kad nerašyti ji nebegali – „taip ir knieti visas galvoje knibždančias mintis užrašyti“.

Rašytoja su skaitytojais pasidalijo savo emocijomis, kurios užplūsta išgirdus šeimos narių nuomonę, skaitant atsiliepimus apie knygas, laukiant leidyklos sprendimo. Pasidžiaugė, kad knygos leidėjai ir redaktoriai paisė jos nuomonės, kūrinių itin nekoregavo, o skaitytojų komentarai skatina ir toliau kurti.

Renginiams romantikos suteikė Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistės Emilijos Bukytės atliekamos dainos.

Miestelio rašytoją sveikino Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė, kūrybinės sėkmės linkėjo bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas, direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė, būrys artimųjų, gerbėjos iš Klaipėdos.

Rajono bibliotekų skaitytojai ir susitikimų dalyviai įsitikino, kad šios rašytojos knygos labai mėgstamos, tai įrodo kartojami knygų tiražai, „nuskaityti“ knygų viršeliai, eilės norinčiųjų jas perskaityti ir gauti autorės autografą.

Živilė Markutė-ARMALIENĖ

Osvaldo GIRČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių