Biomedicinos inžinerija – naujas išbandymas gimnazistams

Biomedicinos inžinerija – tai tarpdalykinė disciplina, apimanti mechanikos inžinerijos, biologijos ir medicinos mokslų žinias. Viena pagrindinių biomedicinos inžinerijos užduočių – gerinti sveikatos paslaugų kokybę techninėmis priemonėmis, kuriant ir projektuojant techninę medicinos įrangą, skirtą žmogaus sveikatai gerinti, palengvinti kasdienį asmens sveikatos priežiūros specialistų darbą, padėti diagnozuoti ligą.

Džiugu, kad penki pirmos gimnazijos klasės mokiniai – Domas Petrusevičius, Vasarė Gedmintaitė, Julius Kinderis, Raminta Kuprytė, Neila Montvydaitė-Pivoriūtė – neišsigando išbandymų ir nusprendė dalyvauti VGTU nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija“ organizuojamoje aktualios tematikos veikloje „Biomedicinos inžinerija“. Užsiėmimuose nuotoliniu būdu VGTU AI konsultantas lektorius Donatas Lukšys supažindino mokinius su biomedicinine raida, biomechanikos šakomis. Ypatingai įdomi pasirodė žmogaus biomechanika, kuri glaudžiai susijusi su inžinerija. Diskusijose su mokiniais AI konsultantas dalijosi patirtimi, kaip mokslui sekasi tobulinti žmogaus kūną, pabrėždamas, jog dirbtinė širdis šiandieną – laikinas sprendimas laukiant širdies donoro. Vis plačiau bioinžinieriai taiko 3D spausdintuvą – ateityje ligoniams padės juo pagaminta širdies kopija iš paciento kamieninių ląstelių. Praktiniuose užsiėmimuose mokiniai padirbės su įvairiais jutikliais, imituojančiais žmogaus turimus jutimus ir net pamėgins pasidaryti pulso ir kūno temperatūros stebėsenos sistemą bei vandens atsigėrimo primintuką.

Štai gimnazistė Vasarė Gedmintaitė džiaugiasi komandiniu darbu su bendraamžiais ir mokytoja, galimybe pritaikyti žinias ir išbandyti naujoves biomedicinos inžinerijoje.

Raimonda KUNDROTIENĖ

Biologijos mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content