Vėžaitiškiai moksleiviai domėjosi medžio motyvo įprasminimu etnokultūroje

Vėžaičių pagrindinė mokykla baigė įgyvendinti Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojamą etninės kultūros puoselėjimo ir plėtros projektą „Medžio motyvas ir įprasminimas etnokultūroje“.
Šio projekto metu mokiniai susipažino su medžio motyvu, jo įprasminimu tautosakoje, tautodailėje ir folklore. Projekto lėšomis buvo įsigyta medinių muzikos instrumentų, kuriais mokiniai groja muzikos pamokų, neformaliojo užsiėmimo metu.
Viena projektinių veiklų vyko Klaipėdos rajono Veiviržėnų amatų centre, kuriame mokiniai galėjo pamatyti ir išmokti, kaip dekoruoti skrynias Gyvybės medžio motyvais. Dailės ir technologijų pamokose visa tai galėjo pritaikyti praktiškai: dekoravo senovėje vaikų mėgstamus vilkelius, įvairiomis priemonėmis ir būdais vaizdavo jau minėtą Gyvybės medį.
Buvo suorganizuota išvyka į Varniuose esantį Jomantų miško pažintinį taką: susipažino su miške esančiais gamtos pamink­lais, senosiomis tradicijomis, miško gyventojais, miško nauda žmogui, miškininko specialybe bei darbu, atliko įvairias girininko pateiktas užduotis. Šios veiklos ugdė meilę ir pagarbą gamtai – medžiui. Projektą baigėme renginiu, kuriame skambėjo lietuvių liaudies dainos, šokiai, pasakos, mįslės.
Šventės svečiai, Gargždų kultūros centro folkloro ansamblio „Cyrulelis“ dalyviai, džiugino žiūrovus žemaitiškomis dainomis, šokiais.
Mokiniai įgijo etnokultūrinės raiškos gebėjimų, suvokė liaudies kūrybos, tradicinių amatų ir kitų raiškos būdų kūrybinį pradą, nuolatinę kaitą, tęsiant tradicijas. Šis projektas – tęstinis, skatinantis nuolat atnaujinti informaciją apie tautodailę, folklorą, amatus, etninės kultūros puoselėjimą jaunajai kartai.

Lina LAPINSKIENĖ
Projekto vadovė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių