Žiemos atostogos: žinioms, savanorystei, pomėgiams

Atostogos – ypatingas metas, kurį vaikai ir paaug­liai pasirenka praleisti įvairiai: vieni guli lovoje ir semiasi ramybės, kiti negali praleisti nė sekundės vieni ir susitinka su draugais, treti dirba, o dar kiti keliauja… Vieniems atostogos prailgsta, o kitiems jos prabėga nejučia, tad „Jaunimo erdvė“ nutarė paklausti kelių paauglių, kaipgi jie praleidžia atostogas.


Inga Račienė, „Kranto“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, viena iš „Žiniuko mokyklėlės“ steigėjų, koordinatorių:
– Žiemos atostogų metu moksleivius vėl pakvietė „Žiniuko mokyklėlė“ (tai edukacinis projektas, vykdomas mano ir Irenos Barbšienės, Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės, nuo 2010 m., skirtas Klaipėdos rajono pradinių klasių mokiniams; mokyklėlės paskaitos vyksta ciklais: žiemą ir pavasarį; jų metu – paskaitos įdomiausiomis temomis (už paskaitas mokėti nereikia)). Šio projekto tikslas – užimti vaikus atostogaujant, rengiant įvairias paskaitas ir praktines užduotis su įdomiais ir įkvepiančiais rajono žmonėmis, per kompetencijų ugdymą formuoti vaiką kaip asmenį, sugebantį tapti aktyviu visuomenės nariu, padėti tenkinti pažinimo, lavinimosi ir saviraiškos poreikius.
Džiaugiamės, kad ypač praėjusiais 2022-aisiais, Savanorystės metais, lektoriai savanoriškai dalyvavo ir tebedalyvauja mūsų veikloje ir daro gerus darbus. Atsiliepimai yra patys geriausi – vaikai yra laimingi, susidomėję ir truputėlį buvo nuliūdę, kai per pandemiją visa tai buvo trumpam nutraukta. Mamos, kurios naujai atveda vaikus į pirmąsias klases, maloniai nustemba, kad tokios veiklos vyksta. Šių žiemos atostogų metu vaikus žavėjo nuotaikingi užsiėmimai: „Uolienos ir mineralai“ (Gargždų „Kranto“ progimnazijos geografijos mokytoja Audronė Remeikienė), „Naujametinis sniego senis besmegenis“ (Gargždų „Kranto“ progimnazijos pradinių klasių mokytojos Diana Simutienė ir Vaidilutė Butkuvienė), „Ar kiekvienas gali būti artistu?“ (Gargždų „Kranto“ progimnazijos muzikos mokytoja Rasa Linkienė), „Mano meškiukas“ („Aureart“ tapybos studijos Gargžduose edukatorė Aurelija Valutytė-Slavinskienė), „Lobio paieška“ (edukatorė Kristina Lankutienė, Gargždų „Kranto“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja Vaidutė Mažeikienė).


Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistė Ineta Stalmokaitė:
– Visuomet be galo laukiu atostogų, nes jų metu turiu žymiai daugiau laiko įvykdyti savo išsikeltus tikslus ir nuveikti įvairių dalykų. Na, ir, žinoma, šiek tiek pailsėti. Per šias atostogas neleidau sau per daug poilsiauti ir stengiuosi laiką išnaudoti kuo produktyviau.
Didžiąją laiko dalį dirbu, piešiu žmonių portretus iš nuotraukų pagal užsakymus. Nors šios veiklos vis dar negaliu laikyti darbu, nes man tai vienas malonumas. Džiaugiuosi matydama patenkintus klientus, o tuo labiau, kad prieš šventes žmonės renkasi paremti mažesnius verslus ir pasirenka mano kūrybą. Džiugina ir tai, kad mano piešiniai puošia kitų žmonių namus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Tad mano darbas yra vienas malonumas ir niekada nesijaučiu lyg „darbe“.
Žinoma, ne mažiau svarbus dalykas atostogų metu man yra poilsis, stengiuosi kuo daugiau laiko praleisti su šeima ir draugais, pajusti šventinę nuotaiką, aplankydama skirtingus Lietuvos miestus ir grožėdamasi jų kalėdinėmis eglutėmis, papuošimais. Gera praleisti šventes su pačiais artimiausiais žmonėmis.
Be abejo, neužmirštu ir saviugdos, prieš atostogas išsikėliau tikslą perskaityti bent dvi knygas. Galiu sakyti, kad beveik pavyko įgyvendinti šį tikslą, gal greitai net galėsiu drąsiai teigti, jog išsikeltą tikslą pasiekiau!


Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistė Emilija Tarvydaitė:
– Šių atostogų laukiau, jau reikėjo atsipalaiduoti. Laisvą laiką užpildžiau kūryba ir daug dienų praleidau su šeima ir draugais. Vėl pasiėmiau į rankas gitarą, piešiau, taip pat rašiau, fotografavau gražiausias vietas, kurias teko aplankyti – Plungę, Malkų įlanką, molą. Visur vyravo kalėdinė nuotaika, nesvarbu, koks oras beužkluptų. Kad ir jūra tuomet buvo nerami, lijo lietus, buvusi atmosfera man suteikė viską, ko galėjau norėti. Juk nieko nėra gražiau už bangų mūšą, apniukusį dangų ir begalę laimingų žmonių aplink. Na, žinoma, negalime pamiršti ir atėjusių Naujųjų metų, kurie, tikiuosi, atneš dar daugiau gražių dienų ir įkvėpimo naujiems darbams.


Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazistė Deimantė Gečaitė:
– Šios atostogos man buvo visai ramios. Leidau laiką su draugais, skaičiau knygas, savanoriavau. Savanoryste užsiimu beveik kiekvieną dieną, jeigu reikia, vis kam nors padedu. Didžiąją laiko dalį praleidžiu Gargždų atvirame jaunimo centre, grįžusi namo pabūnu su šeima, prie kompiuterio. Jaunimo centre suorganizavome žaidimų vakarą, padėjau suruošti popietę su Kalėdų Seneliu, vaišinomės picomis, žiūrėjome filmus. Taip pat buvo atvažiavusi gyvoji biblioteka – tai grupelė žmonių iš jautrių visuomenės sluoksnių, kurie atvyko pasidalinti savo įkvepiančiomis istorijomis. Vėliau nuotaikingai praleidome laiką ir išlydėjome GJC darbuotoją, kuriai pasibaigė darbo sutartis.


Danielė DOMEIKYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių