Brangūs Gargždai,
Spausdiname abiturientų rašinių konkurso „Laiškas Gargždams“, kurį inicijavo Gargždų bendruomenė, dar vienos dalyvės rašinį.
Brangūs Gargždai,
žmogus, kalbėdamas apie savo gimtąjį miestą, širdyje jaučia pasididžiavimą ir troškimą prisidėti prie krašto puoselėjimo. Manau, jog aktyvi Gargždų bendruomenė yra ne išimtis. Kiekvieną dieną, vaikščiodama miesto gatvėmis, skaitydama naujienas, džiaugiuosi, kad gyvenu tarp pozityvių, visada padėti pasiruošusių, iniciatyvių žmonių. Todėl šį laišką skiriu ne tik Tau, mylimas mieste, bet ir kiekvienam Gargždų gyventojui.
Sunku būtų įsivaizduoti gyvenimą kitur. Gargždai – tai mano gimtasis miestas, kuriame užaugau, nuolatos tobulėjau, čia kūrėsi gražiausi atsiminimai ir svarbiausios istorijos. Eidama miesto centru, Gargždų parku, Minijos slėniu ne tik žaviuosi gamtos grožiu, bet kartu mintyse, rodos, seku anksčiau gyvenusių žmonių pėdomis. Vienas pirmųjų Kryžiuočių ordino prekybinių kelių į Žemaitiją vedė per Gargždus, o carizmo laikotarpiu iš čia į Didžiąją Lietuvą gabenta draudžiama spauda, todėl neabejotina, jog mano miestas yra svarbus ne tik dabartinei bendruomenei, bet ir prieš šimtmečius gyvenusiems proseneliams. Labiausiai džiaugiuosi tuo, jog gargždiškiai nuolat turi idėjų, ką būtų galima pakeisti, sukurti tam, kad gyvenimo kokybė taptų dar geresnė. Puikus pavyzdys – Gargždų atviro jaunimo centro vasaros estrados įkūrimas, taip pat nuolat organizuojami įvairaus pobūdžio renginiai, protmūšiai, skatinantys žmones domėtis gimtinės istorija, lavinti protą bei užmegzti naujas pažintis.
Jei reikėtų pasakyti, kaip įsivaizduoju savo gimtąjį miestą po kelerių ar keliasdešimties metų, turėčiau pamąstyti. Žinodama, jog Gargžduose gyvena veiklūs asmenys, nenustebčiau po kiek laiko pamačiusi naujų parduotuvių, kavinių, sporto erdvių. Manau, kad ateityje Gargžduose galėsime patirti įvairių įspūdžių, galbūt atsiras galimybė daugiau papramogauti (pavyzdžiui, pažaisti boulingą, paplaukioti baseine, pačiuožinėti ledo arenoje). Žinoma, nereikėtų pamiršti, jog laiko tėkmė susijusi ir su inovacijomis, todėl tobulės miesto infrastruktūra, atsiras daugiau modernizuotų priemonių, padėsiančių sklandžiau ir greičiau pasiekti skirtingas miesto erdves. Žinau, jog Gargžduose nevengiama vykdyti pokyčių, todėl esu įsitikinusi, kad visi sprendimai bus priimti atsižvelgiant į gyventojų poreikius ir idėjas.
Baigdama savo laišką, norėčiau pasakyti, jog tėviškė visada lieka svarbiausia ir artimiausia vieta žmogui. Esu dėkinga, jog gyvenu ir mokausi Gargžduose, nes tai miestas, kuris auga ir tobulėja kartu su žmonėmis. Tikiuosi, jog gargždiškiai stengsis aktyviau įsitraukti į miesto bendruomenės veiklą, nes čia kiekvienas yra išgirstas, svarbiausia tik pasitikėti savimi ir laisvai reikšti nuomonę. O miestui linkiu toliau žibėti ir garsėti ne tik Lietuvoje, bet ir įvairiose pasaulio vietovėse.
Pagarbiai
Jazmina Preibytė,
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos
IVa klasės mokinė