Mielas Gargždų mieste,

Spausdiname abiturientų rašinių konkurso „Laiškas Gargždams“, kurį inicijavo Gargždų bendruomenė, dar vienos dalyvės rašinį.

Mielas Gargždų mieste,
sunku susitaikyti su mintimi, kad po kelių mėnesių tu liksi tik atminty, bet prižadu aplankyti tave.
Atsiminsiu tavo didingus medžius, iš po kurių lajos kyšo spalvoti namų stogai. Atsiminsiu tavo žydinčių gėlių kvapą, kuris pakelia nuotaiką net ir niūriausią dieną. Visa jaunystė prabėgo čia lyg metai, tačiau atsiminimai juk išliks amžiams. Pasivaikščiojimai parko takeliais, kurie nuveda sraunios upės link tam, kad pabėgtum nuo miesto šurmulio, atsikvėptum, mintis sudėliotum bei abejones išsklaidytum. Tai lyg laimės eliksyras tavo gyventojams. O ar atsimeni visas tas miesto šventes, kurios suburia žmones išeiti į gatves ir džiaugtis? Džiaugtis mažais dalykais. Kartais net nesusimąstome, kiek mums nedaug reikia iki visiškos laimės. Tačiau šventės metu supranti, kad tam, kad tu būtum laimingiausias vaikas žemėje, tau tereikia kelių eurų džinsų kišenėje, nes būtent tiek kainuoja su meile keptas šokoladinis vafliukas. Būtent šių vafliukų kvapas ir skonis man primins tave.
Suprantu, kad jau užaugau ir nebesu tas vaikas, trykštantis energija, bet smagu matyti, kaip tu keitiesi ir vis pritrauki jaunimą apsistoti čia. Tikiuosi, jog ir kitõs kartõs vaikai pamils tave taip, kaip aš tave pamilau. Aš tikiu, kad tu vaikams parodysi savo grožį, o norinčius praleisti laisvą laiką naudingai pakviesi į būrelius, kuriuose jie galės ne tik pasilinksminti, bet ir išmokti naujų dalykų. Todėl tikiuosi, kad ateityje tu ir toliau tobulėsi, o savo gamtos ir žydinčių gėlių grožį puoselėsi. Tikiu, kad tu ir toliau džiuginsi žmones savo nepriekaištingomis kavinukėmis, kurių tiekiamas maistas lepina ne vieno gargždiškio skrandį. O sugrįžus tavęs aplankyti jos dar kartą palepins ir manąjį ir leis panirti į vaikystės prisiminimus.
Mielas mieste, kad ir kokie pokyčiai tavęs laukia ateityje, palinkėsiu tau neprarasti savo gamtos ir žydinčių gėlių grožio. Taip pat nepamiršk ir savo gyventojų: ir senų, ir jaunų, te jų veidus puošia šypsena.

Pagarbiai
Meda BALIONYTĖ
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių