Mano širdžiai mieliausias mieste,

Gargždų miesto bendruomenė antrus metus miesto gimtadienio šventės proga skelbia abiturientų laiško Gargždams konkursą. Jubiliejinę sukaktį – 770 metų – švenčiančiam miestui savo pozityvias mintis ir įžvalgas skyrė devyni „Vaivorykštės“ gimnazijos dvyliktokai. Trečiadienį brandos atestatus jau gavę ir studijuoti ketinantys abiturientai mato miesto permainas: naujas statybas, gražėjančią aplinką, įdomias iniciatyvas.
Gargždiškiai abiturientai Jorė Balčiūnaitė, Nedas Norvaišas, Emilija Srėbaliūtė miesto šventėje buvo paskelbti minėto konkurso laureatais. Jų rašinius pradedame spausdinti „Jaunimo erdvėje“.

Mano širdžiai mieliausias mieste,
Tu gyvuoji jau 770 metų, tiek skausmingų ir džiaugsmingų akimirkų matei per tuos didingus šimtmečius. Džiaugiuosi, kad ir aš čia praleidau įsimintiniausią ir džiaugsmo kupiną savo gyvenimo etapą – vaikystę. Poetas Just. Marcinkevičius teigė: „Tėviškėje prasideda žmogus, čia jis gauna viską, be ko negalėtų žmogumi būti: kūną, dvasią, kalbą, moralę, žemę ir dangų…“ Ir aš Gargžduose turiu puikias sąlygas realizuoti save, čia jaučiuosi saugi bei laiminga.
Nors ir mažas miestelis esi, bet tikrai kuklumu skųstis negali. Mieste verdantis gyvenimas lyg šachmatų lenta, kurioje kiekviena figūra turi savo paskirtį, bet bendrą tikslą – būti geriausia. Ne paslaptis, kad Gargždai – Klaipėdos rajono širdis, globojanti apie penkiolika tūkstančių įvairiausių žmonių. Jauni žmonės gali džiaugtis Jaunimo parku, sutvarkytomis erdvėmis prie Skaidriojo karjero, vyresni Tavo gyventojai mėgsta grožėtis senuoju miesto parku, čia išbandyti naujus takelius ir treniruoklius, pritaikytus skirtingo amžiaus žmonėms. Visame mieste išdėstyti suoliukai leidžia jau garbaus amžiaus sulaukusiesiems pailsėti ir pasidžiaugti atnaujintomis gatvėmis, žaluma ir rekonstruojamais ar naujai iškilusiais pastatais. Visi nekantriai laukiame, kada išryškės dabar statomų objektų kontūrai. Vienas tokių – greitu metu iškilsiantis naujas ir modernus daugiafunkcis sporto centras, kurio taip reikia miestui norint pritraukti į jį daugiau sporto entuziastų. Taip pat bus galima puikuotis renovuota „Vaivorykštės“ gimnazija ir šalia senosios kylančia naująja, ne tik Lietuvos gyventojų laukiančia autobusų stotimi. Kasdien stebime, kaip keičiasi tvarkomo kultūros centro pastatas. Miestui pokyčiai būtini, nes visiems žinoma, kad Gargždai – vienas iš sparčiausiai augančių miestų Lietuvoje, o jo grožis net neakyliausiems palieka pėdsaką atmintyje. Spalvų žaismas miesto centre, gėlių įvairumas ir dekoracijų įmantrumas leidžia didžiuotis puoselėjamu miestu.
Gargždų miesto bendruomenė taip pat išskirtinė. Jos nariai niekada nestokoja originalumo, myli ir puoselėja aplinką, gerbia žmones, garsinančius Gargždus. Ypač prasminga man atrodo tradicija kasmet iškiliausiems gargždiškiams, skatinantiems savanoriavimo idėjas, demonstruojantiems kilnumo, supratingumo, atjautos pavyzdžius, suteikti ,,Tauriosios širdies“ ženklą. O kiek bendruomenę vienijančių renginių organizuoja Jono Lankučio bibliotekos darbuotojai, mokyklų bendruomenės. Mano mieste kultūrinis, meninis gyvenimas turi įvairiausių formų.
Grįžusi po studijų, tikiuosi, pamatysiu dar daugiau pokyčių, kurie ir toliau kviestų visus aplankyti šį nuostabų mano mylimą gimtąjį miestą! Ačiū Jums, mano brangieji Gargždai, už globą ir meilę!

Pagarbiai
Jorė BALČIŪNAITĖ,
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IVd klasės mokinė
Konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Vidas Vaitkus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių