Mieli Gargždai,

Spausdiname abiturientų rašinių konkurso „Laiškas Gargždams“, kurį inicijavo Gargždų bendruomenė, dar vienos dalyvės rašinį.

Mieli Gargždai,
esu gargždiškė ir gyvenu čia nuo pat savo gimimo. Rašau Tau, mano mieste, laišką artėjančio gimtadienio proga, norėdama pasidžiaugti atnaujinamomis gatvėmis, naujai statomais pastatais ir žydinčiais gėlynais. Žinau, jog Gargžduose ir visame Klaipėdos rajone dar yra begalė nepabaigtų ar net nepradėtų darbų, bet tikiu, kad ir jie kada nors džiugins čia gyvenančius.
Išaušo labai gražus ir saulėtas rytas, tad nusprendžiau su savo šuniuku apkeliauti gimtąjį miestą. Pradėjusi mūsų kelionę Kretingos plentu, pasidžiaugiau, kad pagaliau šiai gatvei yra skiriama daug dėmesio: naujas apšvietimas, kurio labai trūko važiuojant nakties metu. Taip pat planuose yra kelio rekonstrukcija – bus pakeista sena asfalto danga, o tai yra labai svarbus įvykis. Šia gatve vaikšto daug pėsčiųjų, važiuoja dviratininkai. Pagaliau pabaigtas pėsčiųjų takas nebekels didelio pavojaus žmonėms. Mums keliaujant toliau ir artėjant link miesto centro, pasiekiame naujo prekybos centro „Rimi“ statybas. Šaunu, tai suteiks daugiau darbo vietų, miesto gyventojams nereiks planuoti ilgos kelionės apsipirkimams. Taip pat mieste prasidėjo naujos Gargždų autobusų stoties statyba, kurią planuojama pastatyti gana greitai. Nors buvo žadėta darbus pabaigti jau pavasarį, tačiau stengiamasi, kad darbai tęstųsi. Manau, ši moderni stotis pagražins mūsų miestą, atvykstančius autobusu vilios vėl čia sugrįžti.
Toliau keliaudami, pasiekiame Gargždų kultūros centrą, kurio rekonstrukcijai jau yra paruoštas projektas. Ši rekonstrukcija yra būtina, nes pastatas labai senas, sunku užtikrinti gerą akustinę aplinką bei komfortiškas sąlygas žiūrovams ir kolektyvams. Po modernizacijos planuojama, kad pastatas pasikeis neatpažįstamai. Renginių mūsų kultūros centre vyksta ypač daug: spektakliai, abiturientų šimtadienis, koncertai ir t.t. Didžiausią pasitenkinimą man teikia mūsų senasis miesto parkas. Šiais metais yra skiriama daug lėšų parko atnaujinimui. Jau galime matyti pokyčius: nauji takeliai, pradėti didžiųjų laiptų atnaujinimo darbai, naujai įrengtas paplūdimys, nugriautas senasis tualetas. Šis parkas yra žmonių traukos vieta, skirta pasivaikščiojimams, laisvalaikio leidimui, todėl manau, kad atsinaujinimas yra labai reikalingas. Tikiu, kad medžiai netrukdys šiems darbams ir daugiau jų nebus išnaikinta.
Baigdama savo kelionę, supratau, kad miestas tikrai keičiasi, naujinasi, gerina infrastruktūrą, kraštovaizdį, o tai vilioja naujus žmones atvykti ir čia jau gyvenančius pasilikti. Viliuosi, kad, mąstant apie ateitį, nebus pamirštas jaunimas, atsiras daugiau galimybių jiems save realizuoti. Noriu palinkėti, kad miestas nepamiršų taršos, ekologijos problemų ir atsodintų nukirstus medžius. Taip pat skirtų daugiau dėmesio švietimui, būtų kuo daugiau rekonstruotų mokymosi įstaigų.
Kurkime ir saugokime miestą kartu!


Pagarbiai
Patricija Šiaulytė,
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IVe klasės mokinė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių