Gargždų bendruomenė dvyliktokus paskatino parašyti laišką savajam miestui

Gargždų miesto bendruomenė Gargždų gimtadienio proga pirmąkart iškėlė iniciatyvą paskelbti abiturientų rašinių konkursą „Laiškas Gargždams“. Kūrybiškus rašinius minėta tema pateikė aštuoni „Vaivorykštės“ gimnazijos dvyliktokai. Juos konkurse dalyvauti ir kūrybiškai atskleisti gimtinės svarbą paskatino mokyklos lituanistai Nerija Valinčienė ir Vidas Vaitkus.
– Mes labai džiaugiamės, kad abiturientų mintys apie savo gimtąjį miestą yra labai pozityvios, o tuo pačiu ir brandžios. Rašiniuose atsiskleidžia mūsų jaunosios kartos meilė savo gimtinei, jos istorijai, gamtai. Dvyliktokai labai pastabūs, savo rašiniuose jie minėjo, kaip keičiasi miestas, kas yra svarbu miestiečiams, ko dar reiktų ateityje, – sėkminga rašinių konkurso iniciatyva džiaugėsi Gargždų bendruomenės pirmininkė Vida Anužienė.
Trys rašinių autoriai – abiturientai Beatričė Idzelytė, Povilas Kvekšas, Ema Pačkauskaitė – šiandien gimtadienio šventėje Minijos slėnyje bus paskelbti Gargždų bendruomenės rašinių konkurso „Laiškas Gargždams“ laureatais.
„Jaunimo erdvėje“ spausdinsime visus aštuonis abiturientų rašinius, tačiau pirmiausia – laureatų. Šįkart kviečiame susipažinti su dvyliktokės Beatričės Idzelytės mintimis apie gimtąjį miestą

Laba diena, mieli Gargždai!

Kaip laikaisi, mano gimtasis mieste? Šiomis dienomis tu vis labiau tobulėji. Kai buvau maža, šis miestas atrodė nuobodus ir mažas, na, o šiandien viskas pasikeitė…
Aš gimiau XXI a. pradžioje. Šis laikotarpis Lietuvos istorijai buvo kritinis ir daug ką nulemiantis. Tuo metu buvo kuriama šiandieninė Lietuva: priimami nauji įstatymai, kovojama su korupcija ir nusikalstamumu, stojama į NATO ir Europos Sąjungą, buvo ekonominės krizės… Gargždai atspindėjo tą Lietuvos istorijos ir visuomenės raidą. Siaurus kelius, senus butus keitė nauji gyvenamieji kvartalai, prabangūs namai. Tuo pačiu metu daugelis žmonių išgyvendami pasikeitimus dar labiau suartėjo, stiprėjo jų patriotiniai jausmai ir jaunimas patikėjo, jog dabar puikus laikas pasikeitimams, pažangai.
Šiandien Gargždai plečiasi, atsinaujina ir gražėja. Mieste gyvena, kiek žinau, 15 054 žmonės, kurie yra ne tik labai skirtingi, bet ir panašūs. Šiomis dienomis mūsų miesto bendruomenė artimesnė nei bet kada. Gargždiškiai kartu savonoriauja, dirba ir gražina savo miestą. Bendros miesto talkos parodo, jog net jeigu kai kurie žmonės nėra tvarkingi ir nemoka globoti savo miesto, daugelis yra pasiryžę jam padėti. Švenčiami Gargždų gimtadieniai tampa kiekvieno gargždiškio tradicija. Mano nuomone, šis miestas visais būdais stengiasi įtraukti socialiai atskirtus gyventojus – neįgaliuosius, karo pabėgėlius, našlaičius bei senjorus – į miesto bendruomenę. Tai tik dar kartą įrodo, jog Gargždai bėgant metams tampa vis labiau tolerantiškesni, politiškai aktyvesni.
Tačiau mes privalome ir toliau tobulėti. Manau, kad kiekvienas gargždiškis nori, jog ši vietovė taptų geresnė ateities kartoms. Pirmiausia tikiuosi, jog po kelerių metų visi vaikai, paaugliai džiaugsis atnaujintomis mokymosi įstaigomis. Nors „Minijos“ ir „Kranto“ mokyklos yra renovuotos, „Vaivorykštės“ gimnazija – mokymosi įstaiga, paruošianti mokinius egzaminams, studijoms ir visam likusiam gyvenimui, – neatitinka Europos mokyklos standartų. Taip pat trokštu, jog po kelerių metų šiame mieste padaugėtų ne tik gyventojų, bet ir pramogų, edukacijų bei laisvalaikio erdvių. Suprasdama, kokia klimato situacija yra šiomis dienomis, tikiuosi, jog daugelis miesto gyventojų stengsis nebešiukšlinti, naudos daugkartinio naudojimo įrankius ir stengsis prisidėti prie gamtos, žmonių gyvybių išsaugojimo.
Galiausiai noriu palinkėti, jog Gargždai ir toliau stebintų mane ir kitus savo modernumu, inovatoriškumu ir renginių pasirinkimu. Tikiu, jog ateityje grįžusi į savo vaikystės miestą prisiminsiu praeitį ir pastebėsiu pasikeitimus. Gargždai yra ne tik vieta, kur mes gimėme, augome ir brendome, tai bendruomenė, turinti stiprų ryšį.


Beatričė IDZELYTĖ
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos abiturientė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių