Brangūs Gargždai,

baigdamas mokyklą norėčiau padėkoti miestui, kuriame aš užaugau. Esu labai patenkintas, kad pirmuosius savo gyvenimo metus praleidau čia, Gargžduose. Čia patirta daug nuotykių, turėta gražių momentų, išlieta ašarų, džiaugtasi, mylėta… Šie neišdildomi prisiminimai mane lydės visą gyvenimą, nesvarbu, gyvenčiau Gargžduose ar šiame mieste būčiau tik svečias.
Labai džiaugiuosi tuo, kad šis gražus miestas prie Minijos krantų pastaraisiais metais dideliais žingsniais juda į priekį. Miesto pažangą galime pamatyti vaikščiodami po jį arba skaitydami tiek vietinėje, tiek respublikinėje žiniasklaidoje, socia­liniuose tinkluose. Džiugu, kad yra vis daugiau ir daugiau vietų laikui praleisti, atnaujinamas parkas, tiesiami dviračių takai, rengiamos lauko sporto aikštelės. Smagu, kad miestas keičiasi vizualiai, seni sovietiniai pastatai yra renovuojami ir paverčiami gražiais europietiško stiliaus namais. Naujinant miestą yra nepamirštama mūsų istorija, ne vienoje vietoje pamatysite paminklus, pažintines lenteles, primenančias apie istoriją, taip pat renovuojant pastatus yra atsižvelgiama į praeitį, pavyzdžiui, ant vienos kino teatro sienos yra nupieštas piešinys su tarpukario Gargždų futbolo komanda „Maccabi“, kurioje žaidė gargždiškiai. Vieta prie kino teatro pasirinkta ne šiaip sau, netoliese seniau buvo žydų sinagoga. O juk tai mūsų visų istorija…
Mane asmeniškai labiausiai džiugina Gargždų sporto komandų pasiekimai. Legendinė futbolo komanda „Banga“ jau ne pirmą sezoną rungtyniauja aukščiausioje pagal pajėgumą šalies lygoje ir leidžia miesto gyventojams ne tik ateiti palaikyti savo miesto komandą, bet ir išvysti kitų didžiųjų Lietuvos miestų klubus. Pagaliau Gargždai tampa žinomi ne tik dėl futbolo, bet ir dėl krepšinio. 2014 m. įkurtas krepšinio klubas per labai trumpą laiką išaugo ir pernai laimėjęs nacio­nalinę krepšinio lygą persikėlė rungtyniauti į aukščiausiąją Lietuvos krepšinio lygą. Tiesa, komandai tenka rungtyniauti Palangoje, bet Gargždų arenos statybos pagaliau juda į priekį ir jau netolimoje ateityje išvysime į mūsų miestą atvykstančius Lietuvos krepšinio grandus. Sporto komandos labai stipriai prisideda prie miesto vardo garsinimo. Aukštas mūsų komandų lygis leidžia visai Lietuvai diskutuoti apie sporto įvykius nepamirštant Gargždų.
Ateityje labai tikiuosi, kad Gargždams pavyks išlaikyti savo žavesį. Tikiuosi, kad po miestą dar daug metų vaikščios jauni besišypsantys žmonės. Linkiu, kad miestas dar labiau plėstųsi ir gyvenimas čia būtų dar geresnis. Taigi, visada būsiu labai dėkingas, kad galiu šį miestą vadinti savo namais.
Nedas Norvaišas
Gargždų „Vaivorykštės“
gimnazijos IVc klasės mokinys
Konsultavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja
Nerija Valinčienė


Gargždų miesto bendruomenė antrus metus miesto gimtadienio šventės proga skelbia abiturientų laiško Gargždams konkursą. Jubiliejinę sukaktį – 770 metų – švenčiančiam miestui savo pozityvias mintis ir įžvalgas skyrė devyni „Vaivorykštės“ gimnazijos dvyliktokai. Trečiadienį brandos atestatus jau gavę ir studijuoti ketinantys abiturientai mato miesto permainas: naujas statybas, gražėjančią aplinką, įdomias iniciatyvas.
Gargždiškiai abiturientai Jorė Balčiūnaitė, Nedas Norvaišas, Emilija Srėbaliūtė miesto šventėje buvo paskelbti minėto konkurso laureatais. Jų rašinius spausdiname „Jaunimo erdvėje“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių