Mieli Gargždai,

Asociatyvi nuotr.

Spausdiname abiturientų rašinių konkurso „Laiškas Gargždams“, kurį inicijavo Gargždų bendruomenė, dar vienos dalyvės rašinį.

Mieli Gargždai,
sėdėdama ant Minijos šlaito negaliu atsistebėti Jūsų grožiu. Didingas parkas ir šimtamečiai medžiai veda senųjų lietuviškų sodybų link, akmenimis grįstomis gatvėmis pasiekiame grakščią Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią. Nutilus varpams miestelyje įsigali ramybė – pavieniai keliautojai, sužavėti nakties tykumu, lėtai skrodžia Gargždų gatves.
Žaliuojantis miestas keri tradicijų ir modernumo ženklais – gūdžią istoriją menančios trobos, dabar apstatytos dailiais daugiaaukščiais, naujai grįstos gatvės, saugomos vis tų pačių dešimtmečius žaliuojančių medžių. Negalime pamiršti ir bibliotekos – ramybe, išmintimi ir nuoširdumu dvelkiančios vietos, kur visuomet sutiksi bendraminčių, puoselėjančių lietuvišką žodį. Gargždų miesto bendruomenė – meniška, nuoširdi rūpestingų, vienas kitam į pagalbą skubančių gargždiškių bendrija. Miestelis, užauginęs Lietuvoje garsių intelektualų, menininkų ir sportininkų, nuolat lankomas turistų iš įvairių Lietuvos kampelių, nenustoja stebinęs. O kaip Gargždai atrodys ateityje?..
Trokštu šį miestelį matyti dar žalesnį ir gyvesnį, gatvėse sutikti įdomių žmonių, gerbiančių vienas kitą ir gebančių komunikuoti. Be to, nevalia pamiršti aplinkosaugos – viliuosi, jog Gargždai bus dar inovatyvesni, modernūs, tačiau taupūs. Tikiu, bendruomenė nepraras kūrybiškumo ir atsakomybės, jaunuoliai bursis stengdamiesi užtikrinti ateitį sau ir ateinančioms kartoms, o senoliai nostalgiškai lėtu žingsniu keliaus po Gargždų parką, atmindami kiekvieno medžio ar jį sodinusio asmens istoriją… Ramus ir taikus miestas, didingai besidriekiantis Minijos slėnyje, pasitiks savo gyventojus, grįžtančius iš tolimų kelionių, ar palydės išvykstančius svetur.
Linkiu toliau klestėti ir augti, nepamiršti savo turtingos istorijos ir branginti tykią šio miestelio atmosferą. Daug žadantis ir perspektyvus mieste, linkiu saulės ir ilgaamžiškumo magiškos gamtos apsupty!


Pagarbiai
Aušrinė ANUŽYTĖ
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IVa klasės mokinė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių