Breiko čempionate nugalėjo gargždiškis

Iš kairės: nugalėtojas Bboy Audrius, breiko studijos vadovė Enrika, vedėjas Arturito ir teisėjas Ozo.

Vienas iš įspūdingiausių Gargždų miesto 769-ojo gimtadienio renginių – Lietuvos breiko čempionatas „Let‘s dance“. Jis vyko penktadienį Jaunimo vasaros estradoje. Susirinkusi publika buvo lepinama įspūdingais pasirodymais, rodos, pranokstančiais žmogaus galimybių ribas. Ovacijos ir palaikymo šūksniai liejosi per kraštus, kai buvo paskelbtas nugalėtojas – Audrius Gimžauskas iš Gargždų.


Renginio forma laisva
Antrus metus iš eilės per miesto gimtadienį vykęs breiko čempionatas buvo skirtas Bboy (vaikinų) kategorijai, kai vienas varžosi prieš vieną. Susirinko 8 dalyviai, kurių amžius – 13–26 metai. Čempionatą organizavusi Gargždų kultūros centro renginių organizatorė Milda Šeškevičienė akcentavo, jog Gargždai nuo seno garsėjo breiko šokio kultūra, ji pati prisimena savo paauglystę, kai breiko reginys buvo įprastas Gargždų šventėse, dėl to atsirado ambicija priminti tai, kuo Gargždai stiprūs.
„Praėjusiais metais organizuojant čempionatą buvo daug nežinomybės, tai buvo visiškai nauja sritis, tačiau šiemet – viskas kitaip. Kadangi iš anksto pradėjome ruoštis, tai buvo ramu, tik jaudulys pakuteno širdį, be jo būtų ir neįdomu dirbti. Žinoma, labai norėjome, kad būtų dar daugiau dalyvių, buvo išankstinė registracija, tačiau ne visi užsiregistravusieji atvyko. Buvo ir tokių, kurie atvyko be registracijos. Renginio forma laisva, visi atsipalaidavę, „be rėmų“, mėgaujasi tuo, kas vyksta čia ir dabar“, – įspūdžiais dalijosi organizatorė M. Šeškevičienė.

Lietuvos breiko čempionato organizatorė M. Šeškevičienė su sūnumis Edvinu ir Mykolu.


Džiaugėsi žiūrovų palaikymu
Pirmąją vietą ir 300 Eur prizą po įnirtingos kovos iškovojo Bboy Audrius iš Gargždų. Antras liko Bboy Tarasenko iš Kauno, trečioji vieta atiteko Bboy Mariuha taip pat iš Kauno, ketvirtoji – kauniečiui Bboy Giovanni (prizinis fondas – po 100 Eur). Publikos ir komisijos simpatijas pavergęs Audrius „Bangai“ sakė, kad pirmoji jo breiko mokytoja – Enrika Stropienė iš Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro. Dabar vaikinas studijuoja Kaune, dirba, tačiau breiko treniruotėms taip pat randa laiko. „Ar tikėjausi laimėti? Kažkiek taip, kažkiek ne. Tai ne aukščiausia lyga, nesijaučiu tapęs kažin kokiu čempionu. Kitą dieną vėl treniruojiesi, ir tiek. Tačiau, žinoma, smagu, kad Gargžduose, kad žiūrovų palaikymas buvo“, – „Bangai“ sakė Audrius.
Lietuvos breiko čempionatą vedė ir savo charizma žavėjo Arturito iš Kretingos, teisėjavo M ir Deni iš Vilniaus bei Ozo iš Klaipėdos. Prie didžėjaus pulto – Jimmi Saito iš Kauno. Scenos papuošimas, puikus oras ir breikerių įspūdingas šou nepaliko abejingų. Gerų emocijų dozę dar labiau padidino po čempionato vykęs „X faktoriaus“ finalininkų R. Guido ir merginų roko grupės „Bloom“ koncertas.


Sieks sukurti tradiciją
M. Šeškevičienė akcentavo sieksianti, kad breiko čempionatas taptų tradicinė Gargždų miesto gimtadienio dalis. Dar praėjusiais metais breiko čempionatas vyko parke, o šiemet – Jaunimo vasaros estradoje. „Vieta labai pasiteisino, žiūrovai galėjo patogiai sėdėti ir stebėti įspūdingus pasirodymus. Kaip bus kitąmet, sunku atsakyti, viskas priklausys nuo to, kokia po tvarkymo liks parko vadinamoji „Ežio“ aikštelė“, – kalbėjo organizatorė.
Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro breiko studijos vadovė Enrika „Bangai“ atvirai sakė, jog jos ugdytiniai neturėjo pasirodyti, ketino dalyvauti tik kaip žiūrovai, tačiau vėliau dėl dalyvių stygiaus teko žengti į sceną ir jiems. E. Stropienė akcentavo, jog labai pasigedo valdžios atstovų, įstaigų vadovų. „Prieš rinkimus visi kalba, koks svarbus jaunimas, kaip kuria ateitį ir pan. Tačiau kai vyksta tokie renginiai, nebėra nei gerųjų dėdžių, nei dėdienių. Visus metus mes buvome skenuojami, kiekvienas vaikas atėjęs į užsiėmimą turėjo atsižymėti mokinio pažymėjimu, esame tikrinami, tačiau, matyt, noro ateiti ir pažiūrėti, ką mes darome, nėra“, – apmaudo neslėpė Enrika.
Ji pasidžiaugė, kad čempionatą laimėjęs breikeris Audrius, kuris dalyvauja įvairiuose čempionatuose, įvardija, jog yra kilęs iš Gargždų, skirtingai nei iš mūsų miesto kilę garsūs dainininkai, kurie dažnai tapatinasi su klaipėdiečiais.
Anot M. Šeškevičienės, visa jaunimo dienos dalis kainavo 6 550 Eur: koncertas 2 200 Eur, breiko prizinis fondas – 600 Eur, teisėjai, Dj, vedėjas – 750 Eur, garsas ir šviesos – 3 000 Eur.


Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių