Renginių organizatorės pašaukimas skleidžiasi Plikiuose

J. Andronatij: „Džiaugiamės gražiais, atnaujintais kultūros namais ir norime, kad jie būtų pilni, gyvi.“

Atnaujinti kultūros namai papuošė Plikius ir pagyvino miestelio gyvenimą. Gražios, jaukios patalpos traukia žmones praleisti laisvalaikį. Jie renkasi į koncertus, edukacijas, repetuoja. Trečią mėnesį čia dirbanti renginių režisierė Jurgita Andronatij sieks, kad šie namai būtų pilni, gyvi – naudingi bendruomenei.


Rezultato – bendromis pastangomis
Neseniai Kretingalės kultūros centre pradėjusi dirbti meno skyriaus vadovė ir Plikių skyriaus renginių režisierė J. Andronatij pastarosiomis dienomis ruošiasi Plikių kaimo šventei „Esu tavo kaimynėlis“, įvyksiančiai pirmąjį liepos šeštadienį. Gražiai bendrystei pakviestos rajono bendruomenės dalyvauti krepšinio, tinklinio ir futbolo rungtyse, taip pat pasivaržyti pramoginėse varžybose, kas išvirs gardžiausią patiekalą iš žirnių. „Tai tradicinė Plikių bendruomenės šventė, kurią rengiame kartu“, – kalbėjo renginių režisierė Jurgita.
Plikių bendruomenės aktyvistė Rita Domarkienė patvirtino, jog siekiama dėl bendro miestelio intereso bendradarbiauti ne tik su kultūros darbuotojais, bet ir mokykla, verslininkais, parapijų kunigais.
Bendruomenės gyvenimas atgijo po užsitęsusio remonto praėjusių metų pabaigoje, atidarius kultūros namus. Į koncertą atvykę gyventojai nebeatpažino renovuotų patalpų: scena – priešingoje pusėje, nei buvo, šilta – nebereikia sėdėti salėje kailiniuotiems, įrengti modernūs šviestuvai, jauku, gražu. Jau pusmetį atnaujintame pastate repetuoja vaikų ansamblis „Dainuok ir skrajok“, vadovaujamas Gintarės Stankūnaitės. Choreografė Aja Paulauskienė dirba su linijinius šokius mėgstančiomis moterimis, režisierė Albina Buntinienė repetuoja su vaidinti norinčiaisiais – mėgėjų teatras „Ciongs“ ruošiasi premjerai. „Ir aš joje debiutuosiu“, – prisipažino R. Domarkienė. Genovaitės Putienės vadovaujamas vokalinis moterų kvartetas neseniai Linkuvoje vykusiame konkurse „Šilų aidai“ tapo laureatu.


Nešti žmonėms kultūrą
J. Andronatij Klaipėdos krašte gyvena 16 metų. Anksčiau Aukštaitijoje gyvenusi moteris dirbo kultūros centre renginių organizatore, bet, atitekėjusi į Klaipėdą, įsidarbino pirmame pasitaikiusiame darbe. Šeimoje auga du sūnūs ir dvi duk­ros – savo pomėgį organizuoti renginius atskleidė jų ugdymo įstaigose. Zeigių kaime gyvenanti Jurgita Girkalių kultūros namuose lankė linijinius šokius – ir čia jos pašaukimas skleidėsi. Sužinojusi, kad Kretingalės kultūros centre reikalinga specialistė, ji nedvejodama pasisiūlė ir buvo priimta.
Naujoji Plikių kultūros namų režisierė J. Andronatij ryžosi pakviesti profesionalius atlikėjus – komercinio renginio buvusioje aptriušusioje salėje plikiškiai neprisiminė. Be to, porą metų šie buvo uždaryti – kaimo žmonės juos pamiršo. Taigi iš pradžių atliko apklausą, ar gyventojai nori koncerto. „Į atlikėjų „Ambrozija“ ir „Žemaitukai“ koncertą išpirko visus bilietus – visi norintys netilpo, atvyko ne tik miestelio žmonės, bet ir aplinkinių kaimų gyventojai, – pasakojo Jurgita. – Mūsų kultūros namai gražiai, skoningai įrengti – originalūs šviestuvai, puiki ventiliacija, gera akustika. Džiaugiamės atnaujintu pastatu ir norime, kad jis būtų pilnas, gyvas – naudingas bendruomenei.“
Jos vizija – daugiau organizuoti koncertinių renginių – spektaklių, muzikinių koncertų. J. Andronatij įsitikinusi, jog žmonėms reikia nešti kultūrą. „Iniciatyvūs vadovai gali daug padaryti – esame patenkinti Jurgitos atėjimu, – patikino R. Domarkienė. – Bendradarbiaujame, bet vieni iš kitų nereikalaujame.“
Plikių bendruomenė turi galimybę kartą per savaitę rinktis Plikių kultūros namuose aptarti savo reikalus, nes savo patalpų nespėjo įsirengti.


Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių