Brugmansija nudžiugino spalį

Angelo trimitais pramintas brugmansijas Zena Šurkuvienė Agluonėnuose savo sodyboje puoselėja 5 metus. Dalį šių gėlių įnešusi žiemoti į patalpas, o paskutinioji geltonu žiedu pasipuošė spalio pradžioje. Pavėlavusi brugmansija sukrovusi daugiau nei 30 žiedų, o šilumos jau nebėra. Laikas jai keliauti į patalpą žiemoti.

„Pirmą mažą brugmansijos daigelį parsivežiau iš savo tėviškės Suvalkijoje. Po pusmečio gėlė pražydo, nors ten ji nežydėjo“, – kalbėjo Z. Šurkuvienė. Jai tinka kompostinė žemė. Gerai prižiūrima brugmansija labai greitai auga. Ji sodinama į didelį vazoną, bet galima ir tiesiai į žemę, tačiau rudenį vis tiek teks persodinti į indą, nes reikia perkelti žiemai į vėsią patalpą.

Agluonėniškė stebi puošniais žiedais, primenančiais varpelį, žydinčias gėles ir džiaugiasi jų grožiu, svaiginančiu aromatu. „Vasarą pražydo balta brugmansija, kuri daug žemesnė, bet dovanojo 32 žiedus, – sakė pašnekovė. – Jos godžios drėgmei ir trąšoms, bet aš tręšiu ekologiškai: žalio kiaušinio lukštus kelias dienas pamirkau vandenyje ir po to laistau. Be to, panašiai trąšų pasiruošiu iš garšvų ir dilgėlių – visos gėlės nuo jų veši mano sodyboje.“

Z. Šurkuvienė pastebėjo, kad šią gėlę kartais painioja su durnarope. „Pastarieji augalai irgi populiarūs, bet jų žiedai žvelgia aukštyn ir forma kitokia. Jie gali būti pavojingi vaikams ir gyvūnams“, – sakė ji.

Brugmansijos prieš šalnas perkeliamos į patalpą. „Mes turime didelę galeriją, kurioje žiemoja šios gėlės. Jos numeta lapus, o pavasarį nukerpu trečdalį stiebo, kad išleistų šoninius ūglius“, – dalijosi patirtimi mėgėja gėlių augintoja.

Z. Šurkuvienė augina geltonas ir baltas brugmansijas, bet svajoja įsigyti ir kitų spalvų. Ji mielai dalijasi augalais su gėlių mėgėjais.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių