Daupariškiai gera patirtimi dalijasi su kaimynais

Asociacijos „Dauparų bendruomenė“ valdybos pirmininkė Ineta Lukšonienė (dešinėje) su jaunimo veiklos aktyviste Greta Srėbaliene.

 

Penktadienį vyko asociacijos „Dauparų bendruomenė“ ataskaitinis susirinkimas, į kurį susirinko 83 nariai iš 135. Vyriausiam bendruomenės nariui 84 metai, jauniausiam – 25.

Bendruomenės valdybos pirmininkė Ineta Lukšonienė apžvelgė metų veiklos laikotarpį. O veiklos daupariškiams išties netrūksta. Pasak I. Lukšonienės, visas bendruomenės iniciatyvas palaiko Dauparų mamyčių ir jaunimo „Strategų“ klubai. Įdomi bendruomenės veikla vilioja Dauparų ir Gobergiškės gyventojus – per metus į asociaciją įstojo 9 nauji nariai.

Gavo mero padėką

Daupariškiai visur suspėja: dalyvavo akcijoje „Darom“, dovanotomis našlaitėmis papuošė mokyklos ir darželio teritorijas, surengė tradicinę sporto šventę, atidarė naują žaidimų aikštelę darželyje, dalyvavo Obuolių šventėje Gargžduose, surengė kelionę į Ventės ragą, mokėsi gaminti kalėdines eglutes, surengė eglutės įžiebimo šventę ir senųjų metų palydas. Pernai daupariškiai įgyvendino kelis įdomius projektus: pastatė vaikų spektaklį „Operacija – šviesos nykštukas“, surengė renginį jaunimui „Sakyk smurtui: stop“, stovyklą vaikams „Sveika vasarėlė“, o pagal „Erasmus“ jaunimo mainų programą „Besiklausant gyvenimo ritmo“ 16 jaunųjų daupariškių buvo išvykę į Ispaniją. Už aktyvią visuomeninę veiklą 2015 metais Dauparų bendruomenė gavo rajono mero Vaclovo Dačkausko padėką.

Šiemet daupariškiai irgi nesėdėjo rankų sudėję. Kvietiniuose dalyvavo šventėje „Sveiki, kaimynai“, surengė linksmas Užgavėnes su įspūdingomis kaukėmis, taip pat sukvietė bendruomenės narių susitikimus su seniūnijos vadovybe, vandentiekio ir nuotekų tinklus gyvenvietėje įrengiančiais rangovais – bendrove „Edrija“.

Plečia sveikatinimo veiklą

Sveikatinimo veikla garsėjantys Dauparai savo gerąja patirtimi jau dalijasi su kaimynais. Pasak bendruomenės vadovės I. Lukšonienės, sveikatos rėmimo programoje pasirašyta sutartis su asociacija „Smilgynai ir kaimynai“ bei Jonušų kaimo bendruomene, jau gegužę sveikatos kabinete vyks įdomios paskaitos, susitikimai su medikais.

„Planuojame ir toliau plėsti sveikatinimo paslaugas, sporto užsiėmimus, mokysime vaikus audimo paslapčių, vešime norinčiuosius pasimokyti į Veiviržėnų amatų centrą“, – šių metų planais dalijosi bendruomenės vadovė. Taip pat šiemet numatoma įgyvendinti keletą įdomių projektų: „Dauparų atvira jaunimo erdvė“, „Tradicijų puoselėjimas ir bendruomeniškumo stiprinimas Dauparuose“, „Būkime draugais“, taip pat pagal „Erasmus“ programą nusiųsti 10 jaunuolių į Suomiją.

Bendruomenės vadovė I. Lukšonienė apdovanojo aktyviausius daupariškius, taip pat buvo pasveikinti jubiliejinius gimtadienius šventę bendruomenės nariai.

Aštrėjanti problema – triukšmas

Susirinkime dalyvavusi Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnė Judita Čekuolienė pagyrė daupariškius, kad jie moka ir dirbti, ir linksmintis. „Smagu, kad žmonės savo iniciatyva puošia aplinką, štai Ieva Meilienė ir Zita Mažonienė kuria liepų alėją“, – sakė seniūnė. Ji papasakojo apie seniūnijos įsigytą naują techniką aplinkai tvarkyti, apie planus vasarą surengti bendrą sporto šventę. Gyventojai pateikė seniūnei klausimų dėl vykdomų vandentiekio įrangos darbų, nes kai kur tvinsta rūsiai, nesutvarkyta gatvių danga ir kt. Seniūnė pažadėjo surengti susitikimą su „Edrija“. Taip pat daupariškiai pasidalijo mintimis apie tai, kad vis labiau visus vargina triukšmas, sklindantis nuo automagistralės, tad reikėtų pagalvoti apie triukšmo slopinimo sienelę. Susirinkime dalyvavusios rajono Tarybos narės Regina Kernagienė ir Andželika Šakinienė pradžiugino bendruomenės narius naudingomis dovanėlėmis ir geromis naujienomis. A. Šakinienė padovanojo saugaus eismo plakatų, atšvaitų, o R. Kernagienė informavo, kad pagaliau po kelerių metų pertraukos pavyko „pramušti“ investicijų ir Dauparams: bus remontuojama Gobergiškės mokykla, pertvarkomas darželio pastatas, iškeliant antrąjį aukštą, numatyta sutvarkyti apleistą žuvies cecho pastatą, bus asfaltuojamos Durpyno ir kitos gatvės.

Dauparų bendruomenės susirinkimą vainikavo šaunus kapelos „Šešios bačkos“ (vadovas Ramūnas Čaras) koncertas ir gausus vaišių stalas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių