Gargždų atviras jaunimo centras nepasiduoda sunkumams

Gargždų atviras jaunimo centras įveikė permainų periodą. Įvestas karantinas ne tik sukėlė sunkumų mūsų centrui, bet ir pakeitė darbuotojų struktūrą. Netikėtam išbandymų periodui įveikti pasitelktas jaunuolių ir darbuotojų bendradarbiavimas, palaikymas ir supratingumas. Darbuotojų ir jaunuolių bendruomeniškumo puoselėjimas centre leido sukurti palankią atmosferą naujoms jaunimo darbuotojoms atvykti.

Šiandien centras aktyvus ir kuriantis naujas veiklas jaunuoliams. Vasaros sezoną pasitikome spalvinga nuotaika ir pozityvia energija. Naujos jaunimo darbuotojos Aleksandra ir Ramunė nuo vasaros pradžios turėjo galimybę ne tik prisiliesti prie naujų veiklų organizavimo, bet ir jų įgyvendinimo. Aptarę vasarai numatytas veiklas, visi kartu leidomės į naujų nuotykių ir patirčių pažinimo pasaulį.

Birželio mėnesio veiklomis paskatinome jaunuolius aktyviau lankyti mūsų jaunimo centrą po karantino. Sugrąžinti maisto gaminimo, stalo žaidimų vakarai suartino jaunuolius, ugdė naujus bendravimo įgūdžius po visuomenę sukausčiusios izoliacijos. Psichologiniam ir emociniam atsipalaidavimui pasiekti vykdytas projektas „Emocijos, spalvos ir aš“, leidęs jaunuoliams atpažinti savo emocijas ir jas išreikšti spalvingais potepiais. Organizuoti merginų ir vaikinų vakarai jaunuolių suartėjimui ir bendruomeniškumui skatinti, kurių metu lektorė Sandra subtiliai papasakojo jaunuoliams apie lytinio gyvenimo ypatumus, jų poreikio ir supratimo galimybes bei efektyvias apsisaugojimo priemones. Labai džiaugiamės, kad mūsų centrą lankantys jaunuoliai ne tik savanoriškai domisi jaunimo dėmesį patraukiančiomis veiklomis, bet ir dalyvauja mažiau jaunuolių suburiančiuose renginiuose. Pavyzdžiui, autorinės tekstilės paveikslų parodos atidaryme Agluonėnų etnografinėje sodyboje, kur ne tik prisilietėme prie kūrybinio autorės polėkio, bet ir klausėmės tautinio folkloro. O mūsų Atviro jaunimo centro mobilaus darbo organizuota trijų dienų stovykla pritraukė gausų susidomėjusių jaunuolių būrį. Stovykloje jaunuoliai ugdė bendradarbiavimo, pasitikėjimo savimi ir vienas kitu įgūdžius, gilino turimas organizuotumo, kūrybiškumo patirtis. Naujoms jaunimo darbuotojoms taip pat netrūko veiklos. Merginoms suorganizuota pirmoji komandiruotė, vykusi Lenkijoje. Komandiruotės metu merginos susipažino su veiklomis ir užsiėmimais, padedančiais fizinę ar protinę negalią turinčiam jaunuoliui užsiimti fizine veikla, savarankiškai integruotis į sportuojančiųjų bendruomenę. Aktyvumu, puikia nuotaika ir pozityvumu, sklindančiu iš suaktyvėjusio centro, užbaigėme birželį. Su džiaugsmu pasitikome naują, veiklomis išsiskiriantį liepos mėnesį, prasidėjusį aktyviomis veiklomis, neblėstančia motyvacija imtis naujų darbų, pasitelkiant visos mūsų naujai suformuotos komandos bendradarbiavimą.

Naujos veiklos įgalino naujų darbuotojų smalsumą, sukūrė naują komandos ryšį, įprasmintą abipusiu pasitikėjimu. Liepos mėnuo mūsų centre išsiskyrė aktyvia pradžia, kurią pažymėjo „GRG krepšinio turnyras ir 3×3 snaiperiai“ renginys, Jaunimo parko estradoje pritraukęs daugiau nei 100 aktyvių ir sportiškų jaunuolių iš viso Klaipėdos rajono. Suorganizuotas tapymo ant šilko vakaras mūsų centre sudomino ne vieną norintį atskleisti savo meninius sugebėjimus ir atsipalaiduoti. Susipažinome su vienu seniausių audinio marginimo būdų – šibori technika, kuri žinoma dėl puoselėjamų tradicijų gyvumo, atsitiktinumo ir intuicijos taikymo svarba, neįtikėtinomis rašto galimybėmis. Jaunimo saviraiškos laisvę šį mėnesį skatinome Gatvės muzikos dienos renginiu, kuris kiekvieną jaunuolį paskatino išgirsti savo vidinę muziką ir ją išreikšti neįtikėtinų skambesių įvairove, o vakarą vainikavome kino filmu po atviru dangumi. Sulaukėme įvairių amžiaus grupių atstovų, norėjusių atsipalaiduoti, pasidžiaugti jaukiu ir maloniu vasaros vakaru ir po atviru dangumi pasimėgauti filmu „Suteik man sparnus“.

Liepos mėnesį jaunuolių dėmesį patraukėme ne tik meninius sugebėjimus atskleidžiančiomis veiklomis, bet ir žinių, verslumo ugdymo galimybėmis. Jaunuoliai aktyviai dalyvavo „Limonado parduotuvės“ simuliacijos rengimo teorinėje dalyje. Užsiėmimui vadovavo kavinės „Amam Bistro“, esančios Gargžduose, savininkė Asta Greivytė, kuri jaunuoliams papasakojo, nuo ko pradėti verslą, ko reikia verslui ugdyti, kaip pritraukti klientus ir kaip užtikrinti kuriamo verslo sėkmę. Liepos mėnesį baigėme trijų dienų patyrimine stovykla. Joje jaunuoliams ir visai mūsų komandai surengėme įsimintinų nuotykių: žygį upe, dažasvydį, persikėlimą per upę virve, talentų vakarą, dainų prie laužo, šokių lietuje ir kt., paskatinę ilgam prisiminti naujus potyrius ir geras emocijas. Drąsiai galime teigti – liepos mėnuo išjudino visus ieškančius nepamirštamų akimirkų ir paskatino veiklos ieškančius jaunuolius aktyviai prisijungti prie jaunimo centro organizuojamų veiklų.

Paskutinis vasaros mėnuo neliks užnugaryje ir nebus nustelbtas praėjusių vasaros mėnesių veiklų gausos. Rugpjūčio pradžią pradėjome aktyviai – visiems gargždiškiams ir svečiams iš Klaipėdos rajono pasiūlėme atsipalaiduoti Jaunimo parko vasaros estradoje po atviru dangumi mėgaujantis „Kino pavasario“ rekomenduojamu filmu „Kristaus kūnas“. Įgyvendinome „Limonado parduotuvės“ simuliacijos praktinę dalį, kurios metu jaunuoliai ne tik simuliavo nedidelę limonado parduotuvę, pagamino vasariškų skonių kokteilių, bet ir simuliavo jų pardavinėjimą pagal numatytą ir iš anksto sutartą kainą. Rugpjūtį skatinsime jaunuolius aktyviai prisidėti prie mūsų centro erdvėje organizuojamų veiklų. Jaunuoliams rengsime stalo žaidimų, maisto gaminimo vakarus, kurių metu kiekvienas norintis turės galimybę ne tik ugdyti bendradarbiavimo įgūdžius, bet ir išmokti naujų kasdieniame gyvenime reikalingų savybių. Kartu su mūsų centro jaunuoliais ir savanoriais šventėme Žolinę ir ją nuotaikingai pasitikome Agluonėnuose. Visi kartu kūrėme, piešėme, diskutavome, mokėmės ir nepamiršome svarbiausio – šventėme. Jaunuoliai susipažino su jaunimo centro organizuojamomis veiklomis ir renginiais, jaunuolių tobulėjimui skirtu Europos jaunimo informacijos tinklu „Eurodesk“, atsipalaidavo pakabintuose hamakuose, žaidė žaidimus. Šventinę nuotaiką pratęsėme Andriaus Mamontovo koncertu Jaunimo vasaros estradoje – net 40 pakvietimų buvo išdalinta visiems lietuviškos muzikos mylėtojams. Rugpjūčio pabaigoje susitiksime su Mažeikių meru, kuris į mūsų centrą kartu su Jaunimo reikalų taryba atvyks susipažinti ir pasisemti naujų idėjų. Rugpjūtis, kaip tikimės, prabėgs spalvinga nuotaika, jaunuolių suaktyvėjimu ir naujomis idėjomis. Linkime, kad vasara mūsų centre taptų įsimintinų veiklų periodu, padėjusiu jaunuoliams ir jaunimo darbuotojams po karantino sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Gargždų atviro jaunimo centro komanda džiaugiasi galėdama prisidėti prie jaunuolių emocinės ir psichologinės gerovės puoselėjimo. Esame dėkingi kiekvienam atėjusiam ir pasidalijusiam savo mintimis, emocijomis, polėkiais, pasaulėžiūra. Vertiname kiekvieno mūsų centro draugo apsilankymą, paramą, ištiestą pagalbos ranką. Tariame nuoširdų ačiū visiems mus palaikantiems, nes be jūsų nebūtų mūsų.

Ramunė BANYTĖ

Gargždų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių