„Užuovėjos“ senjorės atskleidė gerųjų motinų širdis

Nenuilstančios vadovės R. Česnauskienės (antra iš kairės) vadovaujamos ansamblietės dainavo romantiškas ir patriotiškas dainas.

 

Darželio gėlėmis padabintas stalas, skleidžiantis pavasario gaivą, ruginės duonos sumuštinukai, pyrago gabalėliai, garuojanti mėtų arbata, obels žiedas atlape, kartu ringuojama už širdies griebianti daina – tokioje jaukumoje susirinko pagerbti Motinos dieną pagyvenusių žmonių klubo „Užuovėja“ narės.

„Mamos yra šeimos ir visuomenės šerdis, jos yra nusipelniusios ypatingos pagarbos ir meilės“, – įsitikinusios „Užuovėjos“ klubo narės.„Kiekviena sulaukėme dėmesio iš savo vaikų, anūkų, net proanūkių Motinos dieną, tačiau šiandien susirinkome pasikalbėti apie savo mamas, kurių jau seniai nebeturime. Betgi jų šviesa mus tebelydi visą gyvenimą“, – paragindama antradienį vykusios popietės dalyves atvirumui kalbėjo „Užuovėjos“ klubo pirmininkė Angelė Minevičienė. Pasak aktyvios klubo narės Elvyros Pakalniškienės, ne veltui ši simbolinė data minima būtent pavasarį, kai gamta skleidžiasi visu savo grožiu, visa savo jėga, tuo juk alsuoja ir motinų meilė.

Kiekvienas žmogus – unikalus, tad ir kiekviena mama kitokia, tačiau „Užuovėjos“ klubo narės, kalbėdamos apie savąsias motinas, pirmiausia joms reiškė dėkingumą už tai, kad jos atvedė į šį pasaulį, nors kupiną sunkios kasdienybės, rutininių darbų, tačiau nepakartojamą ir įdomų. Jos kalbėjo, kad motinos meilei šiame pasaulyje joks žmogiškasis jausmas negali prilygti. Būtent jos įskiepijo giliausią religingumo prasmę, išmokė pirmųjų maldų, įdiegė pagarbą Dievo Motinai Marijai.

„Užuovėjos“ narės, jau būdamos pačios garbingo amžiaus, iki šiol nepamiršo savo mamų švelnumo, atsidavimo, rūpestingumo, gebėjimo daug dirbti, mokėjimo siūti, austi, dainuoti.

„Motina yra pats svarbiausias asmuo kiekvieno žmogaus gyvenime. Ji yra artimiausias žmogus, kuris visada gali užjausti, padėti, aukoti save šeimai ir tas žmogus, kuris moko mylėti kitus žmones bei gerbti gimtąjį kraštą“, – tokią apibendrintą išvadą padarė popietės dalyvės, pasidalijusios jautriais prisiminimais apie savąsias mamas.

Klubo narės pastaruoju metu daug dėmesio skiria kultūros, švietėjiškiems renginiams, taip pat skatina savo pačių veiklos kūrybiškumą: vienos itin gražiai mezga, o minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-metį, darbeliuose atsispindėjo ir tautiniai motyvai, kitos kuria eilėraščius, tačiau kūrybiškumui vystyti visoms buvo užduota ta pati užduotis: parašyti laišką brangiausiam. Pasirodo, galima parašyti ne tik žmogui, nes itin nuoširdžių paskatinimų popietėje susilaukė senjorių rašiniai apie savąją gimtinę, mediko profesiją, kuriai viena „Užuovėjos“ narė paskyrė net 57-erius darbo metus.

Popietės apie Motiną dalyves jaudino ir graudino skambios Gargždų kultūros centro ansambliečių atliekamos dainos, kurių įkvėpėja – nepailstanti vadovė Regina Česnauskienė. Su popietės dalyvėmis bendravo „Bangos“ laikraščio redaktorė Vilija Butkuvienė, „ScandBook“ spaustuvės atstovė Jurgita Šliuoževičiūtė.

Pagyvenusių žmonių klubas „Užuovėja“ šiais metais parengė rajono Savivaldybės finansuojamų projektų konkursui projektą „Atkurtos Lietuvos gyvenimo kokybės gerinimas – mūsų rūpestis“. „Esame numatę įvairios turiningos veiklos, kuri skatintų pilietiškumą, taip pat gerintų pagyvenusių žmonių aplinką“, – kalbėjo klubo pirmininkė A. Minevičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių