Gargžduose futbolas pasieks net miesto darželius

VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius R. Mikalauskas (dešinėje) ir valdybos pirmininkas A. Mockus labiausiai džiaugiasi, kad įstaigos finansinė padėtis yra stabili.

Kelti jaunųjų sportininkų meistriškumą rengiant ir dalyvaujant įvairiose varžybose, populiarinti ir plėtoti profesionalų bei mėgėjų futbolą Klaipėdos rajone, skatinti visuomenę judriam užimtumui ir sveikai gyvensenai – tai vieni svarbiausių VšĮ „Gargždų futbolas“ uždavinių. Jų įgyvendinimas 2017 m. ir veiklos bei finansiniai rezultatai paskutinę balandžio dieną aptarti įstaigos dalininkų, kurių yra 32, susirinkime.

Ant lyderių pakylos

VšĮ „Gargždų futbolas“ pateiktoje veiklos ataskaitoje atsispindi, kad pernai oficialiose Lietuvos futbolo federacijos rengiamose varžybose dalyvavo 19 minėtos įstaigos grupių (11 vaikinų ir 6 merginų). Gargždų „Bangos“ 2008 m. g. futbolininkai savo amžiaus grupėje tapo vicečempionais, o 2002 ir 2006 m. g. merginos – Lietuvos čempionėmis. „Bangos U – 19“ komanda elitinėje U-19 lygoje užėmė 4 vietą, o šios komandos pagrindu sudaryta „Banga B“ ekipa KLFF 3 lygos varžybose užėmė 3 vietą.

„Bangos“ žaidėjai atstovavo įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėms: B. Šatkus ir M. Petrikas (U-17), N. Žebrauskas (U-16), K. Toleikis, E. Jurjonas, J. Virvilas (U-15, NFA – 2004), P. Narbutaitė (WU-19), K. Pranulytė, V. Žatkina, M. Judeikytė (WU-17), A. Kuprytė, S. Krakytė ir D. Švarcaitė (WU-15).

Vaikų, priklausančių VšĮ „Gargždų futbolas“, skaičius pernai siekė 434.

Vyrų komanda „FK Banga“ LFF 1 lygos pirmenybėse iškovojo antrąją vietą. Merginų komanda „FK Banga“ LFF moterų A lygoje – 4 vietą.

Pasidžiaugta stabiliu biudžetu

Per 2017 m. VšĮ „Gargždų banga“ pajamos ir sąnaudos sudarė 556 084 eurų. „Metus baigėme be nuostolių. Pernai surinkome apie 118 000 eurų, rajono Savivaldybė parėmė 55 000 eurų, o tai sudarė apie 30 procentų mūsų pagrindinių komandų biudžeto. Šiemet Savivaldybė finansavimą padidino apie 20 000 eurų“, – dalininkus informavo įstaigos direktorius Rimantas Mikalauskas. Jo nuomone, ir šiais metais iš rėmėjų pavyks surinkti panašią sumą, tuo labiau, kad rėmimo galimybėmis domisi ir viena žinoma Norvegijos bendrovė, dirbanti kaimyniniame rajone.

„Kuo daugiau rėmėjų, tuo sveikiau klubui. Jei ant vieno pečių uždedama visa našta, tai jau atsiranda finansavimo rizikos faktorius“, – įsitikinęs „Gargždų bangos“ valdybos pirmininkas Aldas Mockus, pasidžiaugęs, kad valdybai per pastaruosius trejus metus pavyko išlaikyti finansinį įstaigos stabilumą ir niekam nelikti skolingiems. „Visus įsipareigojimus vykdėme, atlyginimai nevėlavo“, – pastebėjo A. Mockus.

Komentuodamas dažnai girdimą klausimą, kodėl „Banga“ nesiryžta eiti į A lygą, įstaigos vadovas R. Mikalauskas paaiškino, jog šio žingsnio vengiama dėl tokiu atveju reikalingo žymiai didesnio biudžeto. Valdybos pirmininkas A. Mockus papildė, kad kol kas svarbu ugdytis gabius jaunuosius futbolininkus, kurie vėliau papildytų ir sustiprintų pagrindinę komandą.

Naujai valdybai – nauji uždaviniai

VšĮ „Gargždų futbolas“ susirinkime už darbą padėkota buvusiai įstaigos valdybai ir išrinkta nauja 7 narių valdyba: Remigijus Riekašius, Vilija Butkuvienė, Aldas Mockus, Artūras Uosis, Violeta Riaukienė, Rasa Petrauskienė, Egidijus Preibys (pastarieji trys deleguoti rajono Tarybos).

– Labai svarbu, kad visi valdybos nariai aktyviai dalyvautų veikloje. Mat praėjusioje kadencijoje nuolat dirbo tik 6 nariai, Tarybos narė A. Šakinienė dalyvavo tik dviejuose posėdžiuose, – pastebėjo R. Riekašius akcentuodamas, kad Savivaldybė, deleguodama savo narius, turėtų apsispręsti, ar deleguoja tik kažkuriam politikui „uždėdami antpečius“, ar dėl to, kad būtų veiklos rezultatai.

Naujoji įstaigos valdyba jos pirmininką išsirinks pirmajame savo posėdyje, kuris numatytas birželio mėnesį.

Atrodo, jog ateityje futbolo „bacilila“ tarp jaunųjų miesto gyventojų plis dar sparčiau. Mat VšĮ „Gargždų futbolas“ direktorius R. Mikalauskas informavo, kad šiais metais Savivaldybei finansuojant planuojama įrengti futbolo aikšteles visuose keturiuose Gargždų darželiuose, o šiuo metu yra vykdomi geologiniai tyrinėjimai prie karjerų, Kulių kaime, Dovilų seniūnijoje, kur viliamasi pastatyti vasaros treniruočių stovyklą ne tik futbolininkams, bet ir kitų sporto šakų atstovams.

Vilija BUTKUVIENĖ

Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių